ساتیز گوشت گاو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن ساتیز گوشت گاو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تهیه 

ساتیز <a style='color:#000' title='گوشت گاو' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت گاو</a>,روش تهیه 

ساتیز <a style='color:#000' title='گوشت گاو' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت گاو</a>,ساتیز <a style='color:#000' title='گوشت گاو' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت گاو</a> خوشمزه

روش تهیه ساتیز گوشت گاو

تعداد : 4 نفر

زمان آماده سازی : 40 دقیقه

زمان پخت : 5 دقیقه

مواد لازم ساتیز گوشت گاو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برش های باریک استیک

450 گرم

100 گرم / 125 کالری

سویا سس

یک چهارم فنجان

100 گرم / 64 کالری

سرکه بالزامیک

ق غ

100 گرم / 22 کالری

سیر خرد شده

1 ق غ

100 گرم / 120 کالری

عسل

1 ق غ

100 گرم / 288 کالری

سس چیلی

در صورت تمایل

نامشخص

طرز تهیه ساتیز گوشت گاو :

*. به نقل از آکاایران : ساتیز غذایی متعلق به جنوب آسیاست که شامل تکه های کوچک گوشت کبابی با سس ادویه دار است که معمولا بادام زمینی هم در آن استفاه شده است.استیک را به موازات ضخامتش برشهایی باریک و نیم سانتی بزنید.

*. سویا سس ، سرکه ، سیر و عسل را مخلوط نموده تکه های گوشت را کملا به این سس آغشته کنید و به مدت حداقل نیم ساعت و ترجیحا 1 شب در یخچال بگذارید بماند. میتوانید از یک کیسه پلاستیک زیپ دار برای این کار استفاده کنید.

*. وقتی برای آشپزی آماده شدید هر کدام از برشها را به سیخ بکشید مثل این که سیخ چوبی شما سوزن است و میخواهید گوشت را با آن کوک بزنید.تابه گریل را روی حرارت گذاشته و کفش را کمی چرب کنید. سیخ های گوشت را داخل تابه گذاشته.

*. هر طرف گوشت ها را حدود 3 دقیقه طبخ نمایید. طرف دوم زودتر میپزد ودر صورت تمایل میتوانید بعد از 2 دقیقه گوشت را از تابه خارج نمایید.گوشت های گریل شده را بلافاصله با سس چیلی شیرین میل نمایید.

خواص عسل :

*. یکی از مهم ترین کاربردهای عسل در طب سنتی انرژی زایی بی درنگ آن است. همان طور که در بالا ذکر شد، عسل حاوی انواع مختلفی از مولکول های قند و به طور خاص گلوکز و فراکتوز می باشد. به هرحال، بر خلاف شکر سفید که فراکتوز و گلوکز ترکیب می شوند و قند را می سازند و فرایند هضم آنها نیز مراحل بیشتری را طی می کند، در عسل این دو مولکول شکر از یکدیگر جدا هستند. بدین ترتیب، گلوکز نقش منبع انرژی زا را بر عهده دارد.

*. انجمن ملی عسل ایالات متحده اکیدا مصرف عسل را توصیه می کند زیرا عسل حاوی مقادیر کمی از انواع مختلف ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. فهرستی از این مواد شامل: نیاسین، ریبوفلاوین، اسید پانتوتنیک، کلسیم، مس، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم و روی می شود.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال