روش تهیه بریانی اصفهان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن بریانی اصفهان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه بریانی اصفهانی,طرز تهیه بریانی اصفهان اپارات,طرز تهیه بریان اصفهانی

طرز تهیه بریانی اصفهان

مواد لازم بریانی اصفهان برای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب

8 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

گوشت سردست و قلوه گاه

1 کیلوگرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

نعناع خشک

به مقدار لازم

100 گرم / 279 کالری

نمک، فلفل و زردچوبه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن مایع

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

زعفران ساییده شده

حل شده درآب جوش1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 310 کالری

نان

چند برش

100 گرم / 250 کالری

دارچین

به مقدار لازم

100 گرم / 261 کالری

کشک

به مقدار لازم

100 گرم / 380 کالری

روش تهیه بریانی اصفهان :

*. آکابانو : آب را روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید، سپس گوشت را با پیاز و زردچوبه به آب جوش اضافه کنید و به مدت 30 دقیقه روی حرارت بگذارید تا نیم پز شود. پس از آن گوشت را از آب گوشت جدا کنید و آب گوشت را روی حرارت ملایم قرار دهید.

*. تا حدی که 4/1 پیمانه از آب آن باقی بماند. گوشت را پس از سرد شدن دوبار چرخ کنید و به آن مقداری نعناع، کمی نمک، فلفل و زردچوبه بیفزایید و خوب ورز دهید. سپس روی کفگیر مخصوص بریانی را با روغن مایع کمی چرب کنید و روی حرارت قرار دهید.

*. مقداری دارچین، فلفل و کمی زعفران آب شده کف کفگیر بریزید و به اندازه ی 100 گرم از گوشت را روی آن کاملا” پهن کنید، به طوری که کفگیر کاملا پر باشد. کفگیر را روی حرارت متوسط و مستقیم قرار دهید.

*. تا گوشت سرخ و آماده شود. روی برشی از نان، کمی از روغن آب گوشت را بریزید تا نان کمی چرب شود، بریانی آماده شده را روی نان برگردانید و روی آن کمی دارچین بپاشید.

نکته :

*. دقت کنید که گوشت حتما سرد شود و سپس آن را چرخ کنید.

پیشنهاد :

*. در صورت تمایل آب گوشت را زمان کمتری روی حرارت قرار دهید و از آب باقیمانده برای آبگوشت بریانی استفاده کنید. در این صورت مقداری نان خشک در آبگوشت ترید کنید، به طوری که نان خمیر نشود.

*. سپس مقداری کشک روی آن بریزید.در اصفهان، کنار بریانی جگر سفید پخته و چرخ شده قرار می دهند و ظرف بریانی را با کاسه ی آبگوشت، کشک، نان سنگک، ریحان و یک پارچ دوغ سر سفره می گذارند.

خواص دارچین :

*. کی از خواص دارچین به دلیل طبیعت گرم آن، افزایش دهنده قوای جنسی است. کاهش اثرات منفی غذاهای پرچرب. رژیم غذایی پر دارچین می تواند اثرات منفی خوراکیهای پرچربی را کاهش دهد. دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد. دارچین قند و کلسترول خون را کنترل می کند و از آن برای درمان سوء هاضمه، درد و نفخ معده و اسهال استفاده می شود. افرادی که آلرژی دارند نباید از مصرف دارچین در غذاهای خود پرهیز کنند زیرا موجب تشدید آلرژی نمی شود. دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد . بهترین دارو برای دردهای عضلانی است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال