خوراک گوشت با گل کلم - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خوراک گوشت با گل کلم را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='برنج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>برنج</a>,خوراک <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,خوراک <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

خوراک گوشت با سبزیجات

مواد لازم خوراک گوشت با گل کلم :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گل کلم

نیم کیلو

100 گرم / 17 کالری

روغن

۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

گوشت چرخ کرده

۶۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

نمک و فلفل

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

سیر

۴ حبه

100 گرم / 120 کالری

آب

۱ لیوان

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک گوشت با گل کلم :

*. به نقل از آکاایران : گل کلم ها را پس از شستن با چاقو خرد کنید.پیاز را پوست کنده و خرد کنید. روغن را درماهیتابه ریخته و پس از داغ شدن پیاز را داخل آن ریخته و سرخ کنید بعد سیر را هم رنده کرده وداخل پیاز داغ اضافه کنید.

*. گوشت را هم به ماهیتابه اضافه کرده و خوب تفت دهید. نمک وفلفل را هم به مواد افزوده و سپس مواد را با کفگیراز ماهیتابه خارج کنید. گل کلمها را در باقی مانده روغن سرخ کرده و مایه گوشتی را هم به گل کلم هااضافه کنید سپس این مواد را داخل ظرفی ریخته و همراه پلو میل نمایید.

خواص گل کلم :

*. گل کلم منبع خوبی از فیبر رژیمی محسوب شده که برای هضم بهتر غذا از اهمیت اساسی برخوردار است. در هر ۱۰۰ گرم گل کلم، ۹ گرم فیبر وجود دارد و به همین دلیل انتخاب خوبی برای بهبود گوارش است. محققان دریافته اند که سولفورین حاصل از گلوکزینولات، از لایه ی داخلی معده محافظت می کند و از رشد هلیکوباکتر پیلوری در معده پیشگیری می کند.

*. اگر به مقدار کافی فیبر در برنامه غذایی خود داشته باشید مواد غذایی به نرمی از روده ها عبور می کنند. ترکیبی در گل کلم موسوم به «گلوکورافین» وجود دارد که می تواند از شکم و روده ها در برابر ابتلا به برخی بیماری ها از جمله سرطان و زخم معده پیشگیری کند. سولفورافان موجود در گل کلم، ماده شیمیایی سرطان زا را از بین می برد و مانع از رشد سلول های سرطان می شود.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط