راسته گریل شده با گوجه سرخ شده و رزماری

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن راسته گریل شده را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

راسته گریل شده خوشمزه,

راسته گریل شده,مواد لازم 

راسته گریل شده

درست کردن راسته گریل شده

تعداد : 2 نفر

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 30 دقیقه

مواد لازم راسته گریل شده :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت راسته

2 تکه 250 گرمی

100 گرم / 135 کالری

روغن زیتون

2 ق غ

100 گرم / 900 کالری

گوجه گیلاسی

400 گرم

100 گرم / 15 کالری

برگ رزماری تازه و خرد شده

1 ق غ

100 گرم / 15 کالری

سیر خرد شده

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

کپر

2 ق غ

نامشخص

نمک و فلفل سفید

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

کره

1 ق غ

100 گرم / 737 کالری

رنده پوست لیمو

1 عدد

100 گرم / 9 کالری

برگ جعفری خرد شده

1 ق غ

100 گرم / 25 کالری

پنیر پارمسان رنده شده

به مقدار لازم

100 گرم / 289 کالری

طرز تهیه راسته گریل شده :

*. به نقل از آکابانو : راسته ها را قبل از پخت از بخچال خارج کنید تا به دمای اتاق برسد.روغن زیتون را داخل یک تابه بزرگ ریخته روی حرارت داغ کید و گوجه گیلاسی ها را با آن سرخ کنید تا پوستشان شروع به ترکیدن کند.

*. رزماری ، سیر و کپر را اضافه کرده 6 دقیقه طبخ نمایید.نمک و فلفل رویشان پاشیده سپس کره و رنده پوست لیمو را اضافه کرده 1 دقیقه دیگر به طرخ ادامه ددهید.جعفری را اضافه کرده مخلوط نمایید و کناری بگذارید.

*. راسته ها را به روغن زیتون آغشته نموده و با نمک و ادویه دلخواه مزه دار کنید.تابه گریل را روی حرارت بگذارید تا کاملا داغ شود سپس راسته ها را داخل تابه منتقل نمایید و به اندازه ی دلخواهتان طبخ کنید.

*. بعد ازینکه سک سمت راسته کاملا پخت و قهوه ای شد آن را برگردانده و روی دیگرش را هم گریل کنید.اگر قطر راسته شما 4 سانتی باشد نیاز به حداقل 6-8 دقیقه زمان برای برشته شدن دارن.

*. برای نیم پخت شدن 10-12 دقیقه و برای پخت کامل 12-14 دقیقه به گوشت زمان دهید.بعد از پخت گوشت ها را اخل بشقابی گرم بگذارید رویش مخلوط گوجه فرنگی گذاشته و پودر پنیر پارمسان بپاشید.کنارش میتوانید پیاز قرمز و حلقه های لیمو هم بگذارید.

خواص رزماری :

*. از نظر خواص طبی و دارویی اکلیل کوهی اثر ضدعفونی کننده و معرق داشته و جریان خون را در اندامهای شکمی افزایش می دهد و در تحریک میزان ترشح شیره های گوارشی و صفرا بسیار مفید است. این گیاه شفا بخش برای معالجه رماتیسم، فلج، سستی اعضاء، تشنج، اختلالات عصبی و تنفسی و همچنین نارسایی کبد و کیسه صفرا مفید و موثر است.

*. این گیاه و سبزی در ایران کمتر مورد توجه طباخان و بانوان آشپز ایرانی قرار گرفته ولی در کشورها ارو.پایی جایگاه ممتازی در آشپزخانه داشته و در تهیه سس ها و هنگام خوردن گوشت کباب وجود آن ضروری است.مصرف اکلیل کوهی باعث گشادی رگ ها و تقویت گردش خون می شود و بنابراین برای جلوگیری از ریزش موها مفید است.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام