استیک گریل شده هندی با سس انار

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن استیک گریل شده هندی با سس انار را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='طرز تهیه استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/meat-steak-recipe.html'>طرز تهیه استیک</a>,<a style='color:#000' title='طرز تهیه استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/meat-steak-recipe.html'>طرز تهیه استیک</a> <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> در فر,<a style='color:#000' title='طرز تهیه استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/meat-steak-recipe.html'>طرز تهیه استیک</a> خوک

طرز تهیه استیک آبدار

تعداد : 2 نفر

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 8 دقیقه

مواد لازم استیک گریل شده :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

استیک گوسفند

2 عدد 250 گرمی

100 گرم / 198 کالری

روغن زیتون

برای کشیدن روی استیک ها

100 گرم / 900 کالری

پودر زیره

1 ق چ

100 گرم / 15 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

مواد لازم سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سس انار

3 ق غ

نامشخص

سیروپ افرا یا عسل

3 ق غ

100 گرم / 288 کالری

سیر خرد شده

4 حبه

100 گرم / 120 کالری

پودر چیلی

نصف ق چ

نامشخص

دارچین

1 ق چ

100 گرم / 261 کالری

طرز تهیه استیک گریل شده :

*. به نقل از آکاایران : استیک ها را به روغن زیتون آغشته کنید و رویشان نمک و فلفل و زیره بپاشید .تابه گریل را روی حرارت گذاشته و با قلم مو رویش روغن زیتون بکشید و بگذارید کاملا داغ شود .در یک کاسه جداگانه تمام مواد سس را با هم مخلوط نمایید.

*. هر طرف استیک ها را به مدت 3-4 دقیقه گریل نمایید .با قلم مو روی یک طرف استیک را به سس آغشته نموده و 1 دقیقه دیگر به پخت آن ادامه دهید و برای طرف دیگر هم همین کار را انجام دهید .قبل از از برش زدن اجازه دهید استیک 4-5 دقیقه استراحت کند سپس میل نمایید .

خواص دارچین :

*. کاهش اثرات منفی غذاهای پرچرب. رژیم غذایی پر دارچین می تواند اثرات منفی خوراکیهای پرچربی را کاهش دهد. دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد. دارچین قند و کلسترول خون را کنترل می کند و از آن برای درمان سوء هاضمه، درد و نفخ معده و اسهال استفاده می شود. افرادی که آلرژی دارند نباید از مصرف دارچین در غذاهای خود پرهیز کنند زیرا موجب تشدید آلرژی نمی شود. دارچین، رمز جوانی است، مصرف روزانه آن انسان را سلامت و جوان نگه می دارد .

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال