مجله آشپزی - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کتلت عدس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> <a style='color:#000' title='عدس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/13856.html'>عدس</a>,<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> <a style='color:#000' title='عدس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/13856.html'>عدس</a> و سویا,<a style='color:#000' title='انواع کتلت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kotlet1/'>کتلت</a> <a style='color:#000' title='عدس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/13856.html'>عدس</a> س<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ز

کتلت عدس خوشمزه

مواد لازم کتلت عدس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

عدس

1/5 پیمانه

100 گرم / 340 کالری

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالری

خرده نان خشک

(مغز نان تست یا نان باگت) 1/2 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

پیاز کوچک رنده شده

1 عدد

100 گرم / 36 کالری

سیر

1 حبه بزرگ

100 گرم / 120 کالری

شیر

2 ق غذاخوری

100 گرم / 110 کالری

جوزهندی

به مقدار بسیار کم

100 گرم / 512 کالری

نمک و فلفل و زردچوبه

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

جعفری

خرده شده تازه 1 غذاخوری پر

100 گرم / 25 کالری

طرز تهیه کتلت عدس :

*. آکاایران : عدس را به مدت چند ساعت خیس کرده و بعد از ابکشی آن را بپزید تا جاییکه آب عدس کاملا به خورد آن رفته و ته بکشد .سپس عدس را با گوشتکوب یا دستگاه غذاساز خوب له کنید. و بگذارید تا کاملا سرد شود .بهتر است.

*. بعد از ولرم شدن آن را در یخچال بگذارید تا خوب سرد و سفت شود. بعد از سرد شدن عدس بقیه مواد را مثل بقیه کتلت و کوکو ها به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مواد منسجم شود. در این مرحله دقت کنید اگر مواد در دست قابل شکل گرفتن بود.

*. که می توانید کتلت را سرخ کنید اگر شل بود مقدار بیشتر پودر نان به آن اضافه کنید .تا هنگام سرخ شدن از هم وا نرود . حالا از مواد به اندازه دلخواه برداشته و کتلتها را در روغن داغ سرخ کنید .روغن این کتلت نباید زیاد باشد . درست کردن.

*. این کوکو را به شما توصیه می کنم چون خیلی خوشمزه است .فقط باید در انسجام مواد دقت کنید .بهتر است اول یکی از کتلت ها را در روغن سرخ کنید تا اگر وا رفت بتوانید دوباره پودر نان اضافه کنید و مواد شما هدر نرود.

خواص جوزهندی :

آرام کننده درد معده

*. برای درمان قولنج روده، جوزهندی را امتحان کنید چرا که سال ها برای درمان سوءهاضمه، اسهال و باد روده مصرف می شده است.گیاه شناس معروف، آندرو گدرت، نویسنده کتاب «درمان بیماری های گوارشی» در این باره می گوید : اسانس و سایر ترکیبات شیمیایی که در جوزهندی پیدا شده به فرد کمک می کند تا دستگاه گوارشش منظم کار کند. برای بهبود هضم، مقداری (نباید از نصف قاشق چای خوری بیشتر باشد ـ چرا که مصرف مقدار زیاد جوز موجب تهوع می شود) جوزهندی را در یک کاسه شوربای آرد جو ریخته و به مدت چند هفته هرروز صبح میل کنید.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط