دلمه با نان لواش (دست پیچ ) - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دلمه با نان لواش را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
تهیه 

<a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> با نان لواش,روش تهیه 

<a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> با نان لواش,<a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> با نان لواش خوشمزه

طرز تهیه دلمه با نان لواش

مواد لازم دلمه با نان لواش :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت چرخ کرده

نیم کیلو گرم

100 گرم / 240 کالری

جعفری و ترخان

۲ پیمانه

100 گرم / 34 کالری

گردو

۲ قاشق غذا خوری

100 گرم / 688 کالری

زرشک

۲ قاشق غذا خوری

100 گرم / 50 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

گوجه فرنگی متوسط

۲ عدد

100 گرم / 15 کالری

روغن

به اندازه کافی

100 گرم / 900 کالری

نمک ، فلفل

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

نان لواش

به اندازه کافی

100 گرم / 250 کالری

طرز تهیه دلمه با نان لواش :

*. آکابانو : سبزی ها را پاک وخرد می کنیم ، مغز گردو رامی کوبیم ، زرشک را پاک کرده ومی شوییم.در یک ظرف مقداری روغن ریخته ، گوشت وپیاز خرد شده را روی آن می ریزیم ، بعد سبزیها ، مغز گردو ،زرشک ، نمک ، فلفل و گوجه فرنگی خرد شده.

*. را به همراه دواستکان آب به آن اضافه می کنیم وبا حرارت ملایم می گذاریم پخته وآب آن تمام وسرخ شود.دور نان های لواش را در می آوریم وبه شکل چهار گوش یا مستطیل می بریم . دروسط هر تکه نان مقداری از مایه گوشت رامی گذاریم.

*. بعد نان رامثل بغچه یا به شکل دلمه یا به شکل لوله در می آوریم.ظرف مخصوص فر را چرب کرده ودلمه ها را داخل آن می چینیم وبا حرارت ملایم می گذاریم نان ها سرخ شود . یا می توانیم دلمه ها را دانه دانه روی حرارت ملایم در ماهی تابه سرخ کنیم .

*. وقتی دلمه ها سرخ شد در دیسی یک برگ کاهوی شسته شده می گذاریم ودلمه ها را روی آن می چینیم .می توانیم برای تزئین کمی زعفران حل کرده وبه شکل خال خال روی دلمه ها بگذاریم ویا با سبزیجات آن را تزئین می کنیم.

خواص زرشک :

*. به دلیل وجود ویتامین B فراوان در زرشک، این ماده غذایی می تواند در پیشگیری از سرماخوردگی نقش بسزایی داشته باشد.زرشک یک نوع میوه است و در گروه میوه جات قرار می گیرد. وی گفت: یکی از بهترین ترکیبات موجود در زرشک، ویتامین B فراوان است که در پیشگیری از سرماخوردگی نقش مهمی دارد.

*. همچنین وجود اسیدهای عالی فراوان در این میوه که سبب مزه ترش آن می شوند می تواند در جذب آهن نقش بسزایی داشته باشد.همچنین آهن موجود در زرشک قابل توجه است. از سایر ویتامین های موجود در این میوه می توان به ویتامین های گروه B به خصوص ویتامین B1 ,B2 اشاره کرد که ویتامین B1 یا تیامین می تواند عوارض عصبی و حتی پرخاشگری را بهبود بخشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط