طرز تهیه ساندویچ خوشمزه براى مدرسه - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ساندویچ گوشت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ساندویچ گوشت,ساندویچ گوشت و قارچ,ساندویچ گوشت چرخ کرده

ساندویچ گوشت و مرغ

مواد لازم براى 8 ساندویچ کوچک گوشت :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ

چرخ شده ۴۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

مغز نان سفید

سه چهارم پیمانه

100 گرم / 250 کالری

ترشى میوه

یک چهارم پیمانه

نامشخص

سیر

کوبیده سه حبه

100 گرم / 120 کالری

لواش

نرم و تازه سه تا چهار عدد

100 گرم / 250 کالری

روغن مایع

براى سرخ کردن

100 گرم / 900 کالری

پنیر خامه اى

یک دوم پیمانه

100 گرم / 250 کالری

پیازچه

خرد شده یک دوم پیمانه

100 گرم / 3 کالری

گوجه فرنگى

ریز خرد شده یک عدد

100 گرم / 15 کالری

آب لیمو

دو قاشق سوپخورى

100 گرم / 26 کالری

نمک و فلفل

بنا به ذائقه

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ساندویچ گوشت :

*. آکابانو : گوشت مرغ چرخ شده، مغز نان سفید، ترشى میوه، سیر و کمى نمک و فلفل را در دستگاه غذاساز بریزید و چند دقیقه روشن کنید تا خوب مخلوط شوند. این مخلوط را به هشت قسمت مساوى تقسیم کنید و هریک را با دست به صورت یک سوسیس به بلندى ۱۲ سانتى متر درآورید.

*. در یک تابه نچسب کمى روغن مایع بریزید و سوسیس هایى را که آماده کرده اید در روغن مایع با حرارت متوسط سرخ کنید به طورى که سوسیس ها از همه طرف طلایى شوند. از زیادکردن شعله گاز خوددارى کنید چون سطح روى سوسیس ها زود برشته مى شوند.

*. اما مغزپخت نمى شوند. آنها را چند دقیقه در یک صافى قرار دهید تا روغن اضافى مربوط به سرخ کردن سوسیس ها گرفته شود. در این فاصله هشت دایره به قطر حدود ۲۰ سانتى متر از نان لواش ببرید. پنیر خامه اى را با پیازچه خرد شده مخلوط کنید.

*. از این مخلوط مقدار کمى روى هر یک از نان ها بمالید.گوجه فرنگى و پیاز خرد شده را با هم مخلوط کنید و آب لیمو را اضافه کنید. مقدارى از این مخلوط را روى هریک از نان ها بریزید و یک عدد سوسیس را روى هرکدام گذاشته نان را به صورت یک ساندویچ لوله کنید.

خواص پیازچه :

ویتامین C

*. پیازچه غنی از این ویتامین است. ویتامین C به ارتقاء سیستم ایمنی بدن کمک می کند و از بدن در برابر بیماری های قلبی - عروقی، بیماری های چشمی و چین و چروک های پوستی محافظت می نماید.از مواد مغذی دیگریکه در پیازچه موجد است می توان به فیبر، منیزیم، ویتامین B6، پتاسیم و مس اشاره نمود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام