طرز تهیه جوجه کباب با زنجبیل - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن جوجه کباب با زنجبیل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مراحل مقدماتی و آماده سازی : 20 دقیقه

زمان کلی تهیه غذا : 40 دقیقه

مواد لازم جوجه کباب با زنجبیل 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زنجبیل تازه

یک دوم فنجان

100 گرم / 49 کالری

روغن

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

جوجه بی استخوان

یک دوم پوند

100 گرم / 200 کالری

پیاز متوسط

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر رنده شده

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

سس سویا

یک چهارم فنجان

100 گرم / 64 کالری

سرکه سفید

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 22 کالری

شکر

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

پیازچه خرد شده

یک دوم فنجان

100 گرم / 3 کالری

دستورالعمل جوجه کباب با زنجبیل :

*. آکابانو : زنجبیل ها را به مدت 10 دقیقه در آب سرد خیس کرده؛ بعد آبکشی کنید.روغن را در ماهیتابه بریزید و بگذارید تا داغ شود؛ به مدت 6 تا 8 دقیقه جوجه ها را در روغن داغ سرخ کنید تا زمانیکه به رنگ قهوه ای درآیند.

*. آنها را کنار بگذارید.در همان ماهیتابه با حرارت متوسط ، زنجبیل ها را با پیاز و سیر سرخ کنید؛ اینها را هم تا حدی سرخ کنید تا به رنگ قهوه ای درآیند.حالا سس سویا را به آن اضافه کنید. سپس سرکه و شکر را به آنها بیفزایید.

*. این مخلوط را به مدت 3 تا 4 دقیقه سرخ کنید. حالا جوجه ها را به آن اضافه کنید و بگذارید تا داغ شود. غذا را از روی حرارت بردارید. و ماهیتابه را تکان دهید تا مخلوط آماده شده با جوجه ها یکسان شوند.

خواص زنجبیل :

*. اگر در گذشته مردم از قحطی، وبا و یا طاعون و غیره می مردند امروزه سرطان بلای جان انسان شده است. به نظر می رسد که چاره ای جز تلاش برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری مهلک نیز وجود ندارد. نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد که زنجبیل حاوی ترکیباتی است که خواص ضدسرطانی دارند. محققان مشاهده کرده اند که زنجبیل با سلول های سرطانی تخمدان مقابله می کنند. نتایج بررسی های دیگر نیز نشان می دهد که مصرف زنجبیل تازه باعث کاهش التهاب های کولون (روده) می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط