طرز تهیه کباب بختیاری لذیذ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب بختیاری خانگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه کباب بختیاری,طرز تهیه کباب بختیاری در تابه,طرز تهیه کباب بختیاری با سیخ چوبی

طرز تهیه کباب بختیاری در منزل

مواد لازم کباب بختیاری خانگی برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله مرغ

گرم

100 گرم / 200 کالری

راسته گوسفند یا گوساله

300 گرم

100 گرم / 200 کالری

آب پیاز رنده شده

1 پیمانه

100 گرم / 36 کالری

زعفران دم کرده غلیظ

1 ق م

100 گرم / 310 کالری

روغن مایع یا زیتون

3 ق س

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه کباب بختیاری خانگی :

*. آکابانو : ابتدا سیخ های چوبی را داخل یک ظرف آب قرار دهید. این کار باعث می شود سیخ ها در حین پخت نسوزند. تکه های گوشت و مرغ را به صورت ورقه های طولی نازک برش بزنید. حالا شما یک مقدار نوار گوشت و مرغ دارید.

*. در دو کاسه به مقدار مساوی آب پیاز، روغن، زعفران و به مقدار لازم نمک و فلفل را بریزید و نوارهای گوشت و مرغ را به صورت جداگانه به مدت 6 ساعت داخل مایه قرار دهید تا مزه دار شوند.بعداز این مدت شروع به سیخ کردن ترکیب نوارهای این دو نوع گوشت کنید.

*. برای این کار روش های مختلفی وجود دارد؛مثل مدل یو، حلزونی و بافت پیچ . بعد از اینکه همه نوارهای گوشتی را به صورتی ترکیبی سیخ کردید، نوبت به سرخ کردن آنها می رسد.در یک تابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید.

*. وقتی روغن داغ شد، سیخ ها را داخل تابه قرار دهید تا یک طرف کباب ها سرخ شوند، سپس کباب ها را برگردانید تا طرف دیگر آنها هم خوب سرخ شود. دقت کنید نسوزند چرا که زمان پخت کباب ها به خاطر نازک بودن گوشت ها زیاد طول نمی کشد.

*. نکته : در صورت تمایل می توانید به جای فیله مرغ، از سینه مرغ که آن را به صورت ورقه های نازک برش داده اید استفاده کنید.

خواص زعفران :

*. زعفران دارای مقدار زیادی منگنز، ویتامین C، آهن ، پتاسیم و ویتامین B6 هست. منگنز کمک میکنه تا قند خونتون تنظیم باشه و همچنین به بهبود سوخت ساز بدن و جذب کلسیم هم کمک میکنه.همچنین به تقویت هرمون های جنسی نیز کمک میکنه. ویتامین C نیز جنگنده عفونت هست و آهن تصفیه کننده خونه و همچنین ویتامین B6 در تشکیل سلول های خونی و آرامش اعصاب موثر هست. پتاسیم نیز به تعادل مایعات در بدن کمک میکنه و اگر میزانش در بدن کم باشه گرفتگی عضلات رو به همراه خواهد داشت.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام