طرز تهیه بیف استراگانف خوشمزه - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن بیف استراگانف را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a> استراگانف,<a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a> استراگانف فرانسوی,<a style='color:#000' title='بیف استروگانف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/10336.html'>بیف استروگانف</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='سس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sos1/'>سس</a> سفید

بیف استراگانف روسی

مواد لازم برای تهیه بیف استراگانف :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مغز ران گوساله

راسته پاک کرده یک کیلو

100 گرم / 200 کالری

روغن یا کره

100 گرم

100 گرم / 739 کالری

پیاز متوسط

3 تا 4 عدد

100 گرم / 5 کالری

آرد

یک قاشق سوپخوری سرخالی

100 گرم / 360 کالری

خامه

150 گرم

100 گرم / 350 کالری

سیب زمینی پشندی

1 کیلو و نیم

100 گرم / 75 کالری

نمک و فلفل

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

روغن

فراوان برای سرخ کردن سیب زمینی

100 گرم / 900 کالری

سس سفید

2/1 پیمانه

100 گرم / 138 کالری

طرز تهیه بیف استراگانف :

*. آکاایران : پیاز را خلال و در روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود.گوشت را ورقه ورقه و بعد خلال می کنیم و می شوییم و داخل پیاز می ریزیم.حرارت را ملایم می کنیم و در ظرف را می گذاریم تا آب گوشت کاملا کشیده شود. یکی دو لیوان آب در ظرفی می ریزیم.

*. می گذاریم گوشت بپزد ولی زیاد له نشود و آب گوشت تمام شود؛بعد آرد را داخل گوشت می ریزیم و کمی نمک و فلفل می ریزیم و بهم می زنیم.بعد نصف لیوان آب اضافه می کنیم و می گذاریم دو سه جوش بزند و سس آن غلیظ شود.سیب زمینی ها را پوست می کنیم.

*. با دست یا با ماشین مخصوص بلند و باریک به نازکی یک چوب کبریت خلال می کنیم و می شوییم و در صافی می ریزیم تا آب سیب زمینی کاملا گرفته شود.روغن فراوان را داغ می کنیم و سیب زمینی را بدفعات در روغن سرخ می کنیم.

*. سیب زمینی را نباید زیاد در روغن بهم زد زیرا له می شود،گاهی با احتیاط سیب زمینی را بهم می زنیم وقتی سیب زمینی سرخ و برشته و کاملا خشک شد،با کفگیر از داخل روغن بیرون می آوریم و در صافی می ریزیم.

*. تا روغن آن گرفته شود و تمام سیب زمینی ها را بهمین طریق سرخ می کنیم.گوشت را در دیس می ریزیم،خامه و سس سفید را روی گوشت می دهیم و سیب زمینی آماده شده را رو یا اطراف گوشت می ریزیم.

مواد لازم سس بیف استراگانف :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب یا استاک مرغ

یک لیتر

نامشخص

آرد سفید گندم

یک قاشق غذا خوری

100 گرم / 341 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

سس قرمز

به مقدار لازم

100 گرم / 89 کالری

سس سویا

به مقدار لازم

100 گرم / 64 کالری

نمک و فلفل

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه سس بیف استراگانف :

*. آکاایران : کره را داخل قابلمه می ریزیم تا داغ شود سپس آرد را داخل آن ریخته و تفت می دهیم، بعد آن را خوب هم می زنیم تا کرم رنگ شود. بعد از اینکه آرد سرخ شد، آب مرغ را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم.

*. تا غلیظ شود، سپس سس قرمز و سس سویا به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. با نمک و فلفل آن را خوش طعم می کنیم، سپس آن را داخل فر می گذاریم تا تیره رنگ شود، بعد از اینکه مواد حرارت دید، آن را از داخل فر بیرون می آوریم.

نکته :

*. سس ولوته از کره و استاک ها تهیه می شود و کره پایه اولیه آن است اگر استاک مرغ باشد ولوته مرغ و اگر استاک گوشت باشد ولوته گوشت نامه دارد.

خواص خامه :

خامه واقعا مغذی است؟

*.مواد غذایی موجود در خامه، همانند شیر است. در خامه با افزایش درجه جدا سازی، مقدار ویتامین های محلول در آب کاهش یافته ولی ویتامین های محلول در چربی افزایش پیدا می کند. مثلاً غلظت ویتامین A در خامه با 10 درصد چربی، 2 تا 3 برابر بیشتر از شیر کامل است و در خامه با 40 درصد چربی 8 تا 12 برابر بیشتر است. از دست دادن ویتامین C و اسید فولیک نیز در خامه قابل توجه است. در طول استریلیزاسیون نیز از دست دادن قابل توجه ویتامین ب12 اتفاق می افتد.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال