کباب فیله مصری مخصوص ( شالتو ) roll kebab / Kabab - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن مارینه کردن فیله بره را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

کباب فیله مصری,دستور تهیه 

کباب فیله مصری,تهیه 

کباب فیله مصری

کباب فیله مصری مخصوص

مواد لازم مارینه کردن فیله بره :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب پیاز رنده شده

به مقدار لازم

100 گرم / 36 کالری

فلفل سیاه تازه آسیاب کرده

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

مواد لازم برای فیلینگ یا پر کردن داخل نوار فیله :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز داغ ساطوری

به مقدار لازم

100 گرم / 36 کالری

گردو ساتوری

به مقدار لازم

100 گرم / 688 کالری

خمیر سیر از خرد کردن آسان و حرفه ای سیر روی تخته

به مقدار لازم

نامشخص

قارچ ساتوری تفت داده شده با روغن زیتون

به مقدار لازم

نامشخص

رب انار ملس

به مقدار لازم

100 گرم / 37 کالری

مواد لازم سس کره برای رومال فیله :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کره ذوب شده

به مقدار لازم

100 گرم / 737 کالری

قلم موی سیلیکونی آشپزی

به مقدار لازم

نامشخص

لیموترش

به مقدار لازم

100 گرم / 42 کالری

گوجه

به مقدار لازم

100 گرم / 15 کالری

فلفل سبز قلمی

برای سرو کباب

100 گرم / 22 کالری

طرز تهیه مارینه کردن فیله بره :

*. آکابانو : ابتدا با این روش فیله ها را قبضه کرده تا نازک تر شوند و سپس در میان نایلون گذاشته و با بیفتک کوب صاف میکنیم یا با پشت تیغه ( غیر تیز ) کارد میکوبیم تا هم ورقه ای و نازک شود.

*. هم بین بافت گوشت فاصله ایجاد و آب پیاز و فلفل سیاه که بعنوان مارینه تهیه شده به خورد آن برود و ترد شود .از فیله قبضه شده تکه هایی نوار مانند تهیه میکنیم . نباید زیاد بلند و یا پهن باشد زیرا رول ها ضخیم خواهند شد .

*. سپس مواد فیلینگ یا میانی را آماده میکنیم . با هم مخلوط کرده و داخل نوار ها می مالیم.مواد نباید شل و روان باشد . مقدار بسیار کمی از مواد را با نوک قاشق روی فیله ها میکشیم و رول میکنیم و کنار میگذاریم .( اگر مواد داخل زیاد باشد هنگام رول کردن و سیخ کردن از دو طرف بیرون می زند ) .

*. اکنون رول ها را داخل آب پیاز و فلفل سیاه قرار میدهیم . به گوشت باید در اوخر طبخ نمک زد . اگر اول نمک بزنید گوشت خود را جمع میکند و سفت میشود . سپس رول ها را طوری به سیخ میکشیم که لبه باز آن بسته شود و در داخل سیخ فرو رود به طوری که باز نشود . در عکس زیر به رول اول سمت راست توجه کنید .

*. روی حرارت ملایم آتش منقل زغالی یا گازی کباب میکنیم . در حین کباب کردن , سیخ ها را مدام بر میگردانیم . بعد از پختن کبابها ( یا هنگام اتمام کار ) با سس کره که از : کره ،آبلیمو ،زعفران و نمک و فلفل تشکیل میشود , با قلم موی سیلیکونی آغشته نموده و با مخلفات و لیموترش تازه سرو میکنیم.

نکات :

*. هنگام مارینه کردن نمک اضافه نشود . به مرغ باید قبلا نمک زد در حالی که برای گوشت همیشه هنگام پختن نمک زده میشود اگر نه گوشت سفت خواهد شد .

*. فلفل سیاه وقتی تازه آسیاب میشود عطر خوبی دارد ولی وقتی میماند عطرش کم میشود . سعی کنید دانه های درسته فلفل سیاه را هنگام مصرف با فلفل پاش ( آسیاب دستی ) آسیاب کنید تا از بو و عطر و مزه آن بیشتر لذت ببرید .

*. آبلیمو به هنگام سرو اضافه شود . قبل پخت کامل به هیچوجه آب لیموترش برای کباب زده نشود .

خواص لیموترش :

*. مصرف لیمو ترش در اسهال و استفراغ لیمو ترش مانع اسهال و استفراغ می شود. کسانی که در اثر اسهال آب بدنشان کم شده است از شربت آبلیمو استفاده کنند. همراه فالوده (کرمانی) نشاسته بهتر است. آب لیمو بهترین ضد عفونی کننده دستگاه هاضمه است اگر چنانچه حالت تهوع داشتید کمی آب لیمو بخورید خوب می شوید. آب لیمو به مقدار زیاد باسیلهای تبی تیفوئید (حصبه) و اسهال خونی را کشته و نابود می کند اگر آب آشامیدنی شما مشکوک است چند قطره در آن لیموترش بچکانید به این وسیله آب آشامیدنی شما پاک می شود ( در آلمان نیز آب را بدین صورت قابل آشامیدن می نمایند).

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط