روش تهیه همبرگر خانگی - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن همبرگر خانگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='همبرگر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/hamberger-berger.html'>همبرگر</a> خانگی,<a style='color:#000' title='همبرگر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/hamberger-berger.html'>همبرگر</a> خانگی در فر,<a style='color:#000' title='همبرگر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/hamberger-berger.html'>همبرگر</a> خانگی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا سویا

همبرگر خانگی با قارچ

مواد لازم همبرگر خانگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت و یا مرغ چرخ کرده

250 گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز متوسط

یک عدد پوست کنده

یک عدد / 5 کالری

سیب زمینی متوسط

یک عدد پوست کنده

100 گرم / 80 کالری

تخم مرغ

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

آرد سوخاری

نصف تا یک پیمانه

100 گرم / 35 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه همبرگر خانگی :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا سیب زمینی سپس پیاز را درون ظرف بزرگی رنده کنید.یکی از تخم مرغ ها را به ظرف اضافه کرده و با چنگال یا دست خوب هم بزنید.

*. در این مرحله، ابتدا گوشت سپس تخم مرغ دیگر را اضافه کرده و مخلوط را خوب هم بزنید.پودر سوخاری را به مخلوط اضافه کنید.

*. ( پودر را تا حدی اضافه کنید که مخلوط چسبندگی پیدا کند ولی خیلی خشک نشود).نمک و فلفل را تا حد نیاز به مخلوط اضافه کنید.

*. مخلوط را به شکل 4 عدد همبرگر در آورید.همبرگرها را می توانید باربکیو کرده و یا درون تابه سرخ کنید.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

*. بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.12.5 درصد وزن تخم مرغ را پروتئین تشکیل می دهد و هم در زرده و هم در سفیده وجود دارد. ولی بیشتر در سفیده تخم مرغ و به نام آلبومین وجود دارد.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط