کباب تابه ای بوقلمون - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب تابه ای بوقلمون را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کباب تابه ای بوقلمون,کباب تابه ای با گوشت بوقلمون,طرز تهیه کباب تابه ای بوقلمون

طرز تهیه کباب تابه ای با بوقلمون

زمان آماده سازی : ۱۵ دقیقه

زمان پختن : ۲۰ دقیقه

مناسب برای : ۴ نفر

مواد لازم کباب تابه ای بوقلمون :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت بوقلمون

۵۰۰ گرم

100 گرم / 104 کالری

پیاز

۱ عدد

100 گرم / 5 کالری

آرد

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

جعفری

۵۰ گرم

100 گرم / 25 کالری

نمک، فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

۳ قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه کباب تابه ای بوقلمون :

*. آکابانو : گوشت بوقلمون گرم و تر است . جعفری گرم و خشک است .گوشت سینه بوقلمون را چرخ کرده و پیاز را روی آن ریز رنده کنید.سپس آرد را اضافه کرده ، نمک و فلفل و زرچوبه را بیفزایید.جعفری را ساطوری کرده به آن اضافه کنید.

*. با دست مخلوط کنید . به اندازه گردی کمی بزرگتر از گردو از مخلوط جدا کرده و روی کف دست باز کنید.تابه را از قبل گرم کرده کمی روغن بریزید.کباب ها را در آن بچینید . دو طرف را کمی سرخ کنید .می توانید از سبزیجات پخته کنار ظرفتان استفاده کنید.

خواص گوشت بوقلمون :

*. گوشت بوقلمون با اینکه از مرغ گران تر است اما به واسطه انکه چربی میان بافتی ندارد ضایعات کمتر و کمترین میزان کلسترول را نسبت به گوشت قرمز دارد. نکته جالب راجع به گوشت بوقلمون تفاوت رنگ و مزه سینه و ران است که سینه سفید و ران تیره است.

*. پروتئین بالا و املاح معدنی متنوعی مانند آهن ، پتاسیم ، منیزیم و سلنیوم و مقادیر زیاد ویتامین آ و انواع ویتامین های ب ، گنجاندن آن در رژیم غذایی را تشویق می کند . سرتونین موجود در آن برای رفع افسردگی در کسانی که مبتلا به آن هستند می تواند مؤثر باشد.

*. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و برای کودکان و سالمندان وعده غذایی مناسبی محسوب می شود . تنها منع مصرف آن برای بیماران کلیوی اگزالاتی است که به خاطر مقدار اگزالات گوشت بوقلمون باید از خوردن آن پرهیز کنند.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام