استیک با سس پیکانته – شام نیم ساعته

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن استیک با سس پیکانته را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>

استیک با گوشت گوساله

زمان آماده سازی : 5 دقیقه

زمان کل : 30 دقیقه

مواد لازم استیک با سس پیکانته برای 4 سرو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

1 ق غ

100 گرم / 900 کالری

گوشت استیک

450 گرم 4 تکه

100 گرم / 125 کالری

پیاز خلالی خرد شده

1 عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

سس پیکانته

1 فنجان

نامشخص

طرز تهیه استیک با سس پیکانته :

*. آکابانو : نیمی از روغن را در تابه ای 30 سانتی روی حرارت متوسط به بالا گذاشته و گوشت را اضافه کرده 10 دقیقه سرخ کنید تا هردو طرف قهوه ای شوند سپس گوشت را از تابه کشیده و روغن اضافه را جدا کنید .

*. شعله را روی متوسط بگذارید و مابقی روغن را به تابه اضافه کرده پیاز را تفت دهید تا نرم شود .سس پیکانته را به تابه اضافه کرده و وگوشت را به تابه برگردانید و 2 دقیقه بجوشانید تا گوشت نیم پز شود . یا میتوانید به اندازه ی دلخواه خودتان به پخت گوشت ادامه دهید .

خواص زیتون :

*. زیتون حاوی نوعی چربی است که این نوع چربی می تواند جایگزین مناسبی برای انواع چربی ها باشد به نحوی پیوندهای موجود در این نوع چربی راحت تر شکسته می شوند و مانند دیگر انواع چربی در بدن انباشته نمی شود و با مصرف زیتون می توانید به تدریج از وزن خود بکاهید و از شر چربی شکمی خلاص شوید و مقاومت انسولین را کاهش دهید.

*. کسانی که به طور منظم از روغن استفاده می کنند بیشتر تمایل به کاهش وزن دارند و به همین دلیل به ندرت می بینید که این گونه از افراد به اضافه وزن دچار باشند. مطالعات علمی نیز تایید کرده است که این افراد از سطح بالای سروتین در بدن خود برخوردارند. سروتین نوعی هورمون است که در بدن انسان احساس سیری را تقویت می کند بنابراین با مصرف زیتون می توان. روزانه تا 200 کالری کمتر انرژی وارد بدن کرد که این موجب کاهش اشتها و احساس سیری می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام