فیله استیک با سس فلفل - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن فیله استیک با سس فلفل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و خامه,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با سس

استیک با سس

مواد لازم فیله استیک با سس فلفل :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت فیله

250 گرم

100 گرم / 140 کالری

فلفل سیاه و نمک

به مقدار دلخواه

100 گرم / 0 کالری

روغن یا کره

یک قاشق سوپخوری

100 گرم / 739 کالری

خامه

نصف فنجان

100 گرم / 350 کالری

گوجه فرنگی

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه فیله استیک با سس فلفل :

*. گوشت را به اندازه های مساوی تکه تکه کرده فلفل را میکوبیم و روی استیک ها می پاشیم و کمی فشار می دهیم که به گوشت ها فرو رود و مدت یک ساعت به همان حال بماند.سپس کره یا روغن را در تابه ریخته خوب داغ می کنیم .

*. و هر دو طرف استیک ها را سرخ می کنیم و در دیس قرار می دهیم و خامه گرم کرده را روی استیک می ریزیم و با برش های کوچک گوجه فرنگی آن را تزئین می کنیم.می توانید به همراه سیب زمین سرخ کرده و سالاد این غذا را میل نماید.

خواص خامه :

*. سرشیر همان طور که از نامش پیدا است خامه ای است که از سطح شیر گرفته می شود. به طور کلی دو نوع خامه وجود دارد. خامه پخته و خامه نپخته. خامه پخته خامه ای است که پس از جوشانده شدن شیر را خنک کرده و سپس چربی های تجمع یافته در آن جمع آوری می شوند، این نوع خامه سالم تر است. در خامه نپخته تنها چربی هایی که بعد از چرخ شدن شیر سرد در سطح آن جمع می شود، برمی دارند که مصرف این نوع خامه بسیار خطرناک است چرا که ممکن است این نوع خامه آلوده به انواع باکتری ها از جمله سل، بروسلا، لیستریا و استافیلوکوک باشد و انواع بیماری های اسهالی را به همراه آورد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام