طرز تهیه فیله مدالیون خوشمزه - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن فیله مدالیون را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تهیه 

فیله مدالیون,روش تهیه 

فیله مدالیون,فیله مدالیون خوشمزه

روش تهیه فیله مدالیون

مواد لازم فیله مدالیون :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فیله گوساله

240 گرم

100 گرم / 109 کالری

آب پیاز

2 قاشق غذاخوری

نامشخص

سس سویا

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 64 کالری

روغن زیتون

100 گرم

100 گرم / 900 کالری

مواد سس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب آلبالو

نصف پیمانه

100 گرم / 60 کالری

آب انگور قرمز

1 پیمانه

100 گرم / 46 کالری

آرد ذرت

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 370 کالری

طرز تهیه فیله مدالیون :

*. آکاایران : فیله گوساله را به تکه های 70 گرمی تقسیم کرده، با آب پیاز، سس سویا و روغن زیتون مخلوط می کنیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم.آب آلبالو، آب انگور و آرد ذرت را مخلوط کرده و هم می زنیم تا کاملا حل شود.

*. سپس روی حرارت گذاشته و مجدداً به آرامی می زنیم تا رنگ سس قرمز و شفاف شود و پس از دو دقیقه از روی حرارت بر می داریم. در این حالت سس غلیظ و شفاف می شود.

*. تکه های گوشت را روی حرارت به ترتیب 3 دقیقه یک طرف و 2 دقیقه طرف دیگر قرار داده و سرخ می کنیم و مطابق تصویر به روی هم می چینیم. سس را روی تکه های گوشت می ریزیم و فیله مدالیون را تزئین و سرو می کنیم.

خواص آلبالو :

*. مصرف آلبالو برای گرم مزاجان سودمند است. مصرف البالو برای افرادی که خارش پوستی دارند مؤثر و مفید است. مصرف آلبالو اعصاب را آرامش می بخشد ولی در هر حال نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. مصرف چند روز متوالی شربت یا مربای آلبالو برای معالجه نارسایی های کبد مفید است. شربت یا مربای آلبالو در معالجه التهاب و ورم کلیه مؤثر است. آلبالو برای رفع حرارت و تشنگی و غلظت خون و صفرا مفید است.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط