کباب چوبی با فلفل سبز - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کباب چوبی با فلفل سبز را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کباب چوبی,کباب چوبی مرغ,کباب چوبی با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>

کباب چوبی مرغ در فر

مواد لازم کباب چوبی با فلفل سبز :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

فلفل سبز

نصف شیرین و نصف تند 100 گرم

100 گرم / 0 کالری

پیاز خیلی ریز خرد شده

1 عدد متوسط

100 گرم / 36 کالری

سماق

1 قاشق مربا خوری

نامشخص

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالری

ادویه گوشت و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

پودر نان

3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 354 کالری

طرز تهیه کباب چوبی با فلفل سبز :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا گوشت را دوبار چرخ کنید یا در مخلوط کن بریزید . و به کناری بگذارید.حالا با یک چاقوی تیز فلفل سبزها را از وسط به دو نیم کرده و دانه های فلفل را با چاقو جدا کنید و دور بریزید و فلفل سبز ها را خیلی ریز خرد کنید و در یک کاسه بریزید.

*. .حالا پیاز ریز خرد شده و گوشت چرخکرده و نمک و ادویه و سماق و پودر نان و یک عدد تخم مرغ را به آنها اضافه کرده و خوب با هم مخلوط کنید. و ورز دهید حالا در یک کاسه کمی آب بریزید و دستتان را با آب تر کنید و به اندازه یک نارنگی از مواد برداشته و به سیخ چوبی بزنید.

*. به دو روش می توانید این غذا را درست کنید یا در فر بپزید که از قبل باید سیخ های چوبی را 15 دقیقه در آب خیس کنید و بعد مواد کباب را به آن بزنید و درون فر با درجه حرارت 180 سانتی گراد به مدتی که روی کباب ها برشته شود بگذارید.

*. و یا مثل من کباب ها را به سیخ بزنید و درون یک ماهیتابه با کمی روغن یک طرف کباب را سرخ کنید و وقتی سرخ شد کباب ها را برگردانید و درب ماهیتابه را بگذارید تا کبابها مغز پخت شود و بعد از آماده شدن . با گوجه کبابی و برنج یا نون نوش جان کنید.

*. نکته : در صورتیکه سیخ ها را در آب نخیسانید سیخ ها درون فر می سوزند.

خواص سماق :

*. جهت خوشبوکردن دهان و سفید نمودن دندان ها گلنار ۱۰ گرم، سماق ۱۰ گرم و نمک ۵ گرم همه را ساییده سپس با مسواک دندان ها را مسواک بزنند. جهت تسکین درد دندان کرم خورده کمی از صمغ سماق را در سوراخ دندان بگذارند. مالیدن سماق به دندان برای تقویت و استحکام لثه ها مفید است و مضمضه خیس کرده سماق در آب نیز برای زخم دهان و تقویت لثه ها مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط