خورش گل کلم - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش گل کلم را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش گل کلم,خورش گل کلم با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>,خورش گل کلم با مرغ

خورش گل کلم

مواد لازم خورش گل کلم :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت ماهیچه یا سردست

۵۰۰ گرم بدون استخوان یا ۷۵۰ گرم با استخوان

100 گرم / 320 کالری

پیاز سرخ کرده

۳ قاشق سوپخوری

100 گرم / 164 کالری

گل کلم متوسط

۱ عدد(در حدود یک کیلو گرم)

100 گرم / 10 کالری

آبلیمو

۳ تا ۴ قاشق سوپخوری

100 گرم / 5 کالری

شکر

۱ تا ۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

زعفران سائیده

۱ قاشق چاشخوری(یا رب گوجه فرنگی یک قاشق سوپخوری)

نامشخص

نمک و فلفل

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورش گل کلم :

*. آکابانو : گوشت را به قطعات کوچک به اندازه یک گردو خرد کرده،می شوئیم؛سپس آن را با پیاز سرخ کرده، در ظرف مناسبی می ریزیم و در ظرف را بسته روی حرارت ملایم قرار می دهیم. گاهی آنرا بهم می زنیم تا آب گوشت کشیده شود.

*. ۲ لیوان آب داخل گوشت ریخته، صبر می کنیم تا گوشت بپزد. در صورتی که آب گوشت کشیده شد و به اندازه کافی پخته نشد،به آن کمی آب گرم اضافه می نماییم. شکر و آبلیمو و زعفران حل شده در آب جوش و یا رب گوجه فرنگی و قدری نمک و فلفل به گوشت می زنیم.

*. گلهای کلم را به قطعات کوچک و به اندازه یک گردو خرد می کنیم. بعد آنها را شسته،داخل گوشت می ریزیم و بهم می زنیم. در ظرف را می گذاریم تا گلهای کلم با حرارت ملایم بپزد. چاشنی و نمک آن را چشیده،اندازه می کنیم.

*. یعنی هر کش مطابق میل خود می تواند این خورش را ترش و شیرین کند؛و آبلیمو و شکر آن را کم و زیاد نماید. خورش بعد از پختن نباید زیاد آب داشته باشد و کلمها زیاد پخته و له شوند.

خواص زعفران :

زعفران گیاه ضد افسردگی

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط