خورش مرغ و آلو (بخارا) - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش مرغ و آلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم خورش مرغ و آلو برای4تا 5 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سینه و ران

خرد کرده نیم کیلو

100 گرم / 200 کالری

پیاز

ساطوری شده 1عدد

100 گرم / 5 کالری

آلو بخارا

خیسانده و هسته گرفته شده نیم کیلو

100 گرم / 20 کالری

زعفران

به میزان لازم

100 گرم / 310 کالری

زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورش مرغ و آلو :

*. آکابانو : 3-4 قاشق روغن در قابلمه روی شعله ی ملایم داغ کنید و مرغ را 10-12 دقیقه در آن تفت دهید تا رویه آن طلایی شود . مرغ را با قاشق سوراخ دار بردارید و کنار بگذارید.

*. پیاز را در روغن باقی مانده بریزید و تفت بدهید تا کمی رنگ بگیرد.آلو را اضافه کنید و 5-6 دقیقه بچرخانید . زردچوبه یا زعفران ( حل شده در اندکی آب داغ) را با اندکی نمک و فلفل اضافه کنید و یک چرخ بدهید.یک پیمانه آب بریزید و به جوش بیاورید.

*. مرغ را به قابلمه برگردانید ،شعله را کم کنید ، در قابلمه را ببندید و مرغ را 30-35 دقیقه بپزید تا به روغن بنشیند.این خورش باید کم آب و روغن دار باشد ؛ اگر در پایان پخت آب دار بود ، در قابلمه را باز بگذارید و شعله ر ا اندکی زیاد کنید تا مرغ به روغن بنشیند.

خواص زعفران :

زعفران گیاه ضد افسردگی

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام