خورش کاری میگو - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش کاری میگو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم خورش کاری میگو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

میگو

500 گرم

100 گرم / 100 کالری

پیاز خرد شده

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

دارچین

به میزان لازم

100 گرم / 261 کالری

پودر چیلی

1/4 قاشق چای خوری

نامشخص

پودر گشنیز

1/2 قاشق چای خور

100 گرم / 279 کالری

پودر سیر

1/4قاشق چای خوری

100 گرم / 246 کالری

پودر زنجبیل

1/2 قاشق چای خوری

100 گرم / 258 کالری

گشنیز تازه

1 دسته کوچک

100 گرم / 20 کالری

نمک

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

زردچوبه

1/4قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

روغن

1 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالریش

طرز تهیه خورش کاری میگو :

*. آکابانو : میگوها را تمیز کرده و به آن پودر چیلی ، گشنیز ، سیر ، زنجبیل ، نمک و زردچوبه بزنید و خوب با هم مخلوط کنید . کمی آب به آن افزوده و میگوها را در آب بپزید تا آب به جوش بیاید . یک قاشق روغن را روی میگو بریزید . وقتی آب آن بخار و میگو بی آب شد ، آن را از روی اجاق بردارید.

*. روغن را در ظرفی دیگر داغ کرده و دارچین را داخل آن بریزید . میگو را به آن اضافه کرده و به مدت 2 دقیقه آن را سرخ کنید . سپس پیاز را نیز به آن افزوده و سرخ کنید تا رنگ آن متمایل به قهوه ای شود . برگ گشنیز را روی آن ریخته و میگو را سرو کنید .

خواص میگو :

*. میگوها در کل دارای چربی کمی می باشند ، اسیدهای چرب امگا ـ ۳ که از دسته اسیدهای چرب غیر اشباع بوده و برای سلامتی مفید هستند ، در میگو ها به وفور یافت می شوند . این دسته از اسیدهای چرب می توانند در کاهش خطر بیماریهای قلبی موثر واقع شود.

*. اسیدهای چرب امگا ـ۳ هم چنین اجزای ضروری برای غشا سلول مغز و بافت چشم است . میگو منبع غنی از ویتامین های A، ، ۶ B ۱۲B ، C، D، E، و املاحی چون کلسیم ، آهن ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، روی ، مس ، منگنز ، و سلنیم است . علاوه بر این ؛ کلسیم ، آهن ، روی ، منیزیم ، و فسفر میگو نسبت به سایر آبریان بیش تر است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط