خورش کد و حلوایی با آلو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش کدو حلواییی با آلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خورش کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/13963.html'>خورش کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='خورش کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/13963.html'>خورش کدو حلوایی</a> با مرغ,<a style='color:#000' title='خورش کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/13963.html'>خورش کدو حلوایی</a> با <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a>

خورش کدو حلوایی با گردو

مواد لازم خورش کدو حلواییی با آلو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مغز ران یا ماهیچه

نیم کیلو بد ون استخوان یا ۷۵۰ گرم با استخوان

100 گرم / 320 کالری

پیاز سرخ کرد ه

۳ قاشق سوپخوری

100 گرم / 164 کالری

کد و حلوایی

۵/۱ کیلوگرم

100 گرم / 35 کالری

آلوی خشک

۲۰۰ گرم

100 گرم / 38 کالری

آبلیمو

۳ قاشق سوپخوری

100 گرم / 5 کالری

شکر

۴ قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

زعفران

به مقد ار کم

100 گرم / 310 کالری

رب گوجه فرنگی

به مقد ار کم

100 گرم / 76 کالری

روغن

به مقد ار لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

به مقد ار لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه خورش کدو حلواییی با آلو :

*. آکابانو : گوشت را پس از شستن تکه تکه می کنیم و با پیاز سرخ شد ه تفت می د هیم. بعد ۴ لیوان آب د ر آن می ریزیم و می گذاریم تا با حرارت ملایم بپزد . آلو را می شوییم و د ر ظرف قبلی می ریزیم تا بپزد .نمک، فلفل، آبلیمو، شکر، زعفران حل شد ه و رب گوجه فرنگی را به آن اضافه می کنیم و می گذاریم تا خورش خوب جا بیفتد.

*. کد و را پس از شستن به قطعات منظم خرد می کنیم، د و طرف آن را د ر روغن سرخ می کنیم و آن را روی خورش می چینیم یا د ر ظرف جد اگانه روی آتش می گذاریم. کمی از سس خورش را روی آن می ریزیم تا چند جوش بزند ولی کد و له نشود.

خواص کد و حلوایی :

*. کدو حلوایی، سینه را نرم و اخلاط و سرفه را آسان می کند.اگر کدو حلوایی را پخته به صورت کرم به صورت بمالید و نیم ساعت صبر کنید، رنگ چهره و رخسار باز شده و صورت را براق و زیبا می نماید. خوردن کدو، موجب برطرف شدن غم و اندوه است.خوردن کدو با عدس رقت و نرمی قلب می آورد. کدو برای درمان قولنج مفید است.خوردن کدو مغز را تقویت می کند. روغن تخم کدو برای تسکین درد بواسیر بسیار مفید است.جوشانده گل کدو برای سینه بسیار مفید است.خوردن کدو باعث تجدید قوای جسمی و روحی بدن و موجب استحکام بافت های بدن می شود. خوردن کدو، خوابی راحت به دنبال دارد و کسانی که دچار کم خوابی هستند، کدو برای درمان کم خوابی آنها مؤثر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط