خورش گل کلم با اسفناج - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش گل کلملم با اسفناج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش گل کلم,خورش گل کلم با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>,خورش گل کلم با مرغ

خورش گل کلم با مرغ

مواد لازم خورش گل کلملم با اسفناج برای ۴ تا ۶ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گل کلم متوسط

(گل شده ) پنج لیوان

100 گرم / 10 کالری

سیب زمینی متوسط

سه عدد

100 گرم / 75 کالری

اسفناج پاک کرده

یک کیلو

100 گرم / 25 کالری

هویچ متوسط

دو عدد

100 گرم / 30 کالری

زنجبیل خشک

نصف قاشق مربا خوری

100 گرم / 258 کالری

سیر خردل

دو قاشق چای خوری

100 گرم / 80 کالری

ماست کم چرب

یک سوم لیوان

100 گرم / 56 کالری

آرد سفید

دو قاشق غذا خوری

100 گرم / 341 کالری

نمک

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

یک قاشق غذا خوری

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه خورش گل کلملم با اسفناج :

*. آکابانو : در یک ماهی تابه بزرگ روغن زیتون را گرم می کنیم و زنجبیل و سیر را به آن اضافه می نمایم وهم می زنیم تاکمی نرم شوند. گل کلم گل شده وسیب زمینی پوست کنده و هویچ را که به شکل مکعبی خرد کرده ایم .

*. به ان اضافه می کنیم و به مدت پنج دقیقه تفت می دهیم سپس آب سبزیجات و خردل را می جوشانیم و به مواد دیگرمی افزایم و در ظرف را می گذاریم تا کمی نرم شوند.اسفناج را شسته و خرد می کنیم و با نمک به سبزیجات اضافه می کنیم .

*. تا حدود پنج دقیقه روی حرارت بماند.در ظرفی ماست و آرد را مخلوط می کنیم وداخل سبزیجات می ریزیم و حدود دو الی سه دقیقه هم می زنیم تا کمی غلیظ شود. اکنون خورش جا افتاده و اماده سرو است .

خواص خردل :

*. دانه های خردل سرشار از کلسیم، منگنز، اسیدهای چرب امگا 3 ، آهن ، روی، پروتئین و فیبر خوراکی هستند. به علاوه برای افرادی که بد اشتها هستند، دانه های خردل واقعا می توانند کمک کننده باشند. برای رفع بد اشتهایی توصیه می شود که مقداری دانه خردل سیاه را با شیر مخلوط کنید و 15 تا 20 دقیقه قبل از غذا آن را بنوشید.

*. اگر از سردردهای میگرنی رنج می برید، سری به خردل بزنید، چون دانه های خردل آرام بخشی موثر برای کاهش تعداد دفعات سردردهای میگرنی هستند.دانه های خردل همچنین برای گوارش و هضم فوق العاده سودمند هستند، چون سرعت متابولیسم را در بدن افزایش می دهند. این دانه ها همچنین برای زنان یائسه که مشکل خواب دارند، مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط