پخت فسنجان با ماهی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن فسنجان با ماهی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a> با ماهی,<a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a> با ماهیچه,طرز تهیه <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a> با ماهی

طرز پخت فسنجان با ماهی

مواد لازم فسنجان با ماهی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی فیله خرد شده

500 گرم

100 گرم / 100 کالری

مغز گردو چرخ شده

300گرم

100 گرم / 625 کالری

رب انار

1/2پیمانه

نامشخص

آب

4پیمانه

100 گرم / 0 کالری

نمک

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه فسنجان با ماهی :

*. آکابانو : ابتدا 2 تا 3 قاشق روغن را داخل ظرف ریخته و گردو را در آن تفت می دهیم حرارت شعله باید خیلی کم باشد بعد رب انار و آب را اضافه می کنیم وحدود 3تا 4 ساعت روی حرارت کم(ملایم)می گذاریم.

*. تا گردو کاملا به روغن بیفتد وقتی آماده شد ماهی را که قبلا پوست کنده و با نمک مزه دار کرده ایم به مواد اضافه می کنیم و حدود 10 دقیقه می گذاریم بپزد و با پیاز سرخ کرده روی آن را تزئین می کنیم.

خواص انار :

*. جوشانده پوست درخت انار نیز اثر ضد کرم درد.برای برطرف کردن گلو درد و زخم گلو از جوشانده پوست انار و یا جوشانده برگهای انار استفاده کنند.خانمهایی که عادت ماهیانه شان منظم نیست می توانند از جوشانده برگهای انار استفاده کنند.برگهای له شده انار را اگر روی پوست بگذارید خارش را از بین می برد.برای برطرف کردن سوختگی پوست ، گلهای انار را له کرده و با روغن کنجد مخلوط کنید و این پماد را روی قسمت سوختگی بمالید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال