طرز پخت خورشت طلا کوله گیلانی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورشت طلا کوله گیلانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خورشت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورشت</a> طلا کوله <a style='color:#000' title='گیلانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazaye-shomali.html'>گیلانی</a>,مواد لازم 

<a style='color:#000' title='خورشت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورشت</a> طلا کوله <a style='color:#000' title='گیلانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazaye-shomali.html'>گیلانی</a>,طرز تهیه 

<a style='color:#000' title='خورشت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورشت</a> طلا کوله <a style='color:#000' title='گیلانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazaye-shomali.html'>گیلانی</a>

درست کردن خورشت طلا کوله گیلانی

مواد لازم خورشت طلا کوله گیلانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت مرغ

1250 گرم

100 گرم / 200 کالری

گردو

250 گرم

100 گرم / 688 کالری

تره

125 گرم

100 گرم / 25 کالری

نعناع

125 گرم

100 گرم / 43 کالری

گشنیز

125 گرم

100 گرم / 20 کالری

جعفری ساطوری شده

125 گرم

100 گرم / 34 کالری

آب غوره

1 فنجان

100 گرم / 9 کالری

پیاز داغ عسلی

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 164 کالری

روغن

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

تخم مرغ

4 قاشق سوپخوری

100 گرم / 147 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورشت طلا کوله گیلانی :

*. به نقل از آکابانو : مرغ پاک کرده باشد و یا گوشت بدون استخوان باشد , گردو را پوست گرفته مغز کنید , سبزی ( تره , نعناع , جعفری و گشنیز ) باشد , پیاز سرخ کرده باشد . این خورش در حقیقت خورش فسنجان با سبزی و رقیق تر از فسنجان است.

*. این خورش را میتوان با گوشت یا مرغ تهیه مرد , در صورتیکه در ان مرغ باشد آنرا بزبان محلی ( طلاکوله غورابه ) می گویند.مرغ یا گوشت را بدقت می شوئیم و باپیاز سرخ کرده و دو سه لیوان آب در ظرفی می ریزیم و می گذاریم روی آتش تا باحرارت ملایم آهسته بجوشد و بپزد.

*. سبزیها را بدقت تمیز و ریز خرد می کنیم و با سه چهار قاشق سوپخوری روغن آبکرده کمی سرخ می نمائیم و داخل گوشت یا مرغ می ریزیم بعد گردو را چرخ می کنیم و به خورش اضافه می کنیم و کمی نمک و فلفل و آبغوره به آن می زنیم و در خورش می ریزیم.

*. بعد از چند جوش بر می داریم , ممکن است یک قاشق سوپخوری آرد برنج را در کمی آب سرد حل کنیم وقتی گردو را در خورش ریختیم آرد برنج را کم کم داخل خورش بریزیم و بهم یزنیم در اینصورت خورش زودتر جا میافتد.

*. در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این خورش برای 4 تا 6 نفر کافیست.

خواص تره :

*. تره، ملین، مقوی هاضمه و پیشاب آور است.

*. تره دارای مقدار زیادی آهن است و ویتامین«ث» به مقدار زیادی در برگ های سبز آن وجود دارد مخصوصاً در هنگام تابستان ویتامین های ب1 ـ ب2 در تره یافت می شود و دارای کاراتین نیز است.

*. تره به واسطه داشتن سلولز، نفخ آور است. لذا برای اشخاصی که مبتلا به اختلالات روده هستند چندان خوب نیست.

*. جوشانده تره در رفع ذات الریه و رسوبات ادرای کمک زیادی می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط