خورش بامیه با بادمجان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش بامیه با بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش بامیه,خورش بامیه جنوبی,خورش بامیه با مرغ

خورش بامیه بادمجان

مواد لازم خورش بامیه با بادمجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ تمیز کرده

1عدد

100 گرم / 200 کالری

بادنجان قلمی یک اندازه

6عدد

100 گرم / 17 کالری

بامیه

500گرم

100 گرم / 40 کالری

پیاز سرخ کرده

250گرم

100 گرم / 164 کالری

غوره

250گرم

100 گرم / 30 کالری

رب گوجه فرنگی

1قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

نمک و فلفل

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالری

ادویه در صورت تمایل

2/1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 0 کالری

روغن

150گرم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه خورش بامیه با بادمجان :

*. آکابانو : مرغ را با یک لیوان آب و پیاز سرخ کرده و مقداری رب گوجه فرنگی و کمی نمک و فلفل می گذاریم بپزد و آب آن حدود نصف لیوان بشود. بادنجانها را پوست کنده، چوب سر آن را می گیریم و پهلوی آن را چاک داده،می شوئیم و خشک می کنیم.کمی نمک به اطراف آن می مالیم.

*. روغن را در تابه می ریزیم و می گذاریم کمی داغ شود. اطراف بادنجانها را در روغن با حرارت ملایم سرخ می کنیم. برای اینکه روغن اضافی آن گرفته شود، آنها را در آبکش فلزی می چینیم و آبکش را در ظرفی قرار می دهیم.ظرف را چند دقیقه در فر با حرارت ملایم می گذاریم.

*. روغن اضافی بادنجانها در ظرف می ماند. مرغ را قطعه کرده، استخوانهای درشت آنرا می گیریم. غوره را شسته،کمی نمک به آن می زنیم و در هر چاک بادنجان کمی غوره می ریزیم. چوب بامیه را قطع می کنیم، بعد آن را شسته،در ظرف مرغ می ریزیم و می گذاریم.

*. در حرارت ملایم کمی بپزد و بادنجانها را روی آن می چینیم. مرغ، بامیه و بادنجان باید با حرارت ملایم چند جوش بزند و خورش جا بیفتد.باید توجه داشت که ظرف،مسطح و کم عمق باشد و تمام مواد در یک ردیف قرار بگیرد تا سس خورش به تمام مواد برسد.

خواص بادمجان :

*. بادمجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت .

*. دانه بادمجان ایجاد یبوست می کند .

*. ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگهای آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد.

*. بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است .

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام