خورش آلو فسنجان - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خورش آلو فسنجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

خورش <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a>,دستور تهیه 

خورش <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a>,تهیه 

خورش <a style='color:#000' title='آلو' href='http://www.akairan.com/health/tag/201401295036.html'>آلو</a> <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a>

تهیه خورش آلو فسنجان

مواد لازم خورش آلو فسنجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ یا گوشت گوسفندی چرخ شده

برای هر نفر ۱۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

آب مرغ

۲ لیوان

100 گرم / 50 کالری

گردو

برای هر نفر نصف لیوان

100 گرم / 688 کالری

آلو

برای هر نفر ۴ الی ۵ عدد

100 گرم / 38 کالری

رب انار

به مقدار لازم

نامشخص

شکر

در صورت نیاز به میزان دلخواه

100 گرم / 400 کالری

نمک و زردچوبه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

زعفران

دم کرده ۲ قاشق

100 گرم / 310 کالری

پیاز

۱ عدد

100 گرم / 5 کالری

طرز تهیه خورش آلو فسنجان :

*. آکاایران : گوشت مرغ یا گوسفند را چرخ کنید . پیاز را رنده کنید و همراه نمک و زردچوبه را به گوشت اضافه کنید. برای گوشت مرغ نیازی به آرد نیست اما اگر گوشت گوسفندی است حتما بدون چربی باشد و مقداری آرد به گوشت اضافه کنید.

*. خوب ورز دهید و کوفته های قلقلی به بزرگی یک گردو درست کنید و یا در روغن تفت دهید و بعد کمی آب اضافه کنید تا بپزد.یا اینکه در آب جوش انداخته تا آبپز شود.مقداری از آب گوشت را برای پختن آلو نگهدارید وقتی آلو در آب گوشت پخته و نرم شد.

*. اگر مقداری از آب گوشت اضافه آمد بعدا آنرا به خورش اضافه کنید.گردو را پودر کنید و با آب گوشت روی حرارت قرار دهید و نمک اضافه کنید. حرارت را کم کنید وقتی که شروع به روغن انداختن کرد.

*. رب انار و شکر به قدری اضافه کنید که طعم دلخواهتان را پیدا کند زعفران را هم اضافه کنید.خورش را در ظرف بکشید و کوفته قلقلی و آلو را به شکل دلخواه در آن تزئین کنید و با برس مقداری پودر زعقران بر روی کوفته قلقلی بمالید .

خواص آلو :

*. این میوه تابستانی علاوه بر آب فراوانی که دارد از پتاسیم فراوانی نیز تشکیل یافته و سرشار آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان موجود در این میوه تابستانی بهترین راه مقابله با رادیکال های آزاد بوده و موجب پاکسازی آنها از خون انسان می شود.

*. آب و فیبر بسیار زیاد این میوه نیز از مهمترین خصوصیات آن است. در تابستان به علت تعریق فراوان و از دست دادن آب؛ بدن بیشتر از قبل به مایعات نیاز دارد که این میوه نیز مانند دیگر میوه های تابستانی گزینه مناسبی است.

*. افراد سیگاری بیشتر از دیگران به این دست میوه ها نیاز دارند؛ آنتی اکسیدان این دست میوه ها بهترین گزینه برای بیماران و به ویژه افراد سیگاری است در نتیجه مصرف این میوه ها افراد شادابی و نشاط خود را بازمی یابند.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال