طرز تهیه خورش کاری ( هندی ) - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن خورش کاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خورش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورش</a> کاری,<a style='color:#000' title='خورش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورش</a> کاری <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>,<a style='color:#000' title='خورش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/'>خورش</a> کاری <a style='color:#000' title='مرغ' href='http://akairan.com/ashpazi/chiken1/ghzabafilehmorgh.html'>مرغ</a>

خورش کاری بادام هندی

مواد لازم خورش کاری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ

1 عدد کامل

100 گرم / 200 کالری

پیاز

2 عدد متوسط

100 گرم / 5 کالری

خامه

50 گرم

100 گرم / 350 کالری

آرد

3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 360 کالری

نمک و فلفل و زرد چوبه

به میزان دلخواه

100 گرم / 0 کالری

ادویه کاری

2 قاشق مربا خوری

100 گرم / 0 کالری

کره

50 گرم

100 گرم / 737 کالری

روغن

2 قاشق غذا خوری

100 گرم / 900 کالری

سیب زمینی

2 عدد متوسط

100 گرم / 75 کالری

طرز تهیه خورش کاری :

*. آکاایران : ابتدا مرغ ها را تکه تکه کرده به اندازه های مساوی و آنهارا با یک عددپیاز و زرد چوبه بگذارید نیم پز شوند .(با 2 لیوان آب) سپس پیاز بعدی را نگینی کرده با کره وروغن سرخ کرده فقط تا حدی که پیاز نرم شود آرد را در کره و پیاز ریخته تا کمی سرخ شود.

*. بعد کاری وفلفل را به آن اضافه کرده با 5/1 لیوان آب کاملا مخلوط میکنیم و بعد پیاز داخل مرغ را خارج کرده این مواد را به مرغ مان که نیم پز شده اضافه میکنیم . سیب زمینی ها را هم خورد کرده به اندازه 4 سانتی و مکعبی و داخل مرغ میکنیم و اجازه میدهیم غذا جا بیفتد.

*. بعد گاز را خاموش میکنیم اجازه میدهیم یه کم از گرمای آن کم شود بعد خامه را اضافه میکنیم . این غذا را حتما باید با برنج سرو شود . و یک غذای هندی است و بسیار خوش طعم برای کسانی که غذا های ادویه دار و تند دوست دارند.

خواص سیب زمینی :

*. سیب زمینی حاوی مقدار زیادی ویتامین ب۶ است. یک فنجان سیب زمینی پخته ۲۱ درصد ب۶ مورد نیاز روزانه شما را تامین می کند. سیب زمینی مهم تر از هر چیز منبع نشاسته (کربوهیدرات) و همچنین مقداری مواد معدنی مانند پتاسیم و کلسیم است. سیب زمینی علاوه بر ویتامین ث حاوی مواد مفید دیگری مثل پتاسیم، فسفر، آهن و منیزیم است. سیب زمینی به علت داشتن ویتامین C زیاد برای مقابله با بیماری اسکوربیت به کار می رود . سیب زمینی دارای آنزیم مهار کننده می باشد. بنابراین ضد سرطان و ضد ویروس است مخصوصاً سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است .

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال