خوراک مرغ و لوبیا قرمز بلغاری - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک مرغ و لوبیا قرمز بلغاری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خوراک مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/chicken-feed.html'>خوراک مرغ</a>,<a style='color:#000' title='خوراک مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/chicken-feed.html'>خوراک مرغ</a> در فر,<a style='color:#000' title='خوراک مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/chicken-feed.html'>خوراک مرغ</a> و <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات

خوراک مرغ و قارچ

مواد لازم خوراک مرغ و لوبیا قرمز بلغاری برای 4 تا 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

لوبیا قرمز

250 گرم

100 گرم / 340 کالری

مرغ

8 تا 12 تکه

100 گرم / 200 کالری

پیاز بزرگ که به صورت درشت خلالی شده

3 عدد

100 گرم / 36 کالری

پودر آویشن یا ارگانو

یک چهارم قاشق چای خوری

100 گرم / 95 کالری

سرپر رزماری تازه خرد شده

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 15 کالری

جوزهندی رنده شده

نوک قاشق چای خوری

100 گرم / 512 کالری

خامه

دوسوم پیمانه

100 گرم / 350 کالری

فلفل قرمز

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 22 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

رزماری

چند شاخه برای تزئین

100 گرم / 99 کالری

طرز تهیه خوراک مرغ و لوبیا قرمز بلغاری :

*. به نقل از آکابانو : فر اجاق گاز را روی 180 درجه سانتی گراد یا 350درجه فارنهایت از پیش گرم کنید. لوبیاها را نیز از شب قبل خیس کرده، پس از چند بار تعویض آب، آن را بپزید. تکه های مرغ را هم پاک کنید و بشویید، سپس داخل سبدی قرار دهید تا آب اضافی آن خارج شود.

*. پس از آن مقداری نمک و فلفل سیاه روی آنها بپاشید و در ظرفی بگذارید تا طعم دار شوند.حالا کف ظرف سرامیکی یا پیرکس را با کمی روغن مایع چرب کنید و بعد نصف مقدار پیازها را در کف ظرف ریخته، نیمی از لوبیاهای پخته را نیز روی پیاز بریزید.

*. پس از آن یک لایه دیگر پیاز ریخته، روی آن را با باقیمانده لوبیا قرمز بپوشانید.در کاسه دیگری سرکه را با آویشن، رزماری و جوزهندی مخلوط کنید و آن را روی پیاز و لوبیا قرمز بریزید. در ظرف دیگری خامه را با فلفل قرمز مخلوط کنید.

*. ابتدا مرغ را داخل مخلوط خامه و فلفل ریخته، خوب به مواد آغشته کنید، سپس روی لوبیاها بریزید. دهانه ظرف را با ورق آلومینیومی پوشانده، به مدت یک ساعت و نیم داخل فر با همان درجه حرارتی که از پیش روشن کرده بودیدقرار دهید.

*. البته در یک ربع آخر، ورق فویل آلومینیوم را از روی ظرف بردارید تا مرحله پخت غذا بدون در ادامه پیدا کند. در پایان، غذا را با چند برگ رزماری تازه تزئین کرده، به همراه لیموترش آماده پذیرایی کنید.

خواص جوزهندی :

*. ناراحتی پوستی را برطرف می کند و باعث لطافت پوست می شود.

*. برای رفع بی خوابی، قبل از خواب، یک لیوان شیر را با مقداری پودر جوزهندی مصرف کنید.

*. درد دندان را آرام می کند.

*. کاهش دهنده فشار خون است.

*. ماساژ منظم با این روغن باعث گردش مناسب خون در بدن می شود و از این رو در حفظ سلامت قلب موثر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط