طرزتهیه خورش گل کلم با سیر

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش گل کلم را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش گل کلم,خورش گل کلم با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>,خورش گل کلم با مرغ

خورش گل کلم

مواد لازم خورش گل کلم :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گل کلم

یک عدد کوچک

100 گرم / 10 کالری

گوشت چرخ کرده

250 گرم

100 گرم / 240 کالری

پیازسرخ شده

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 5 کالری

پیاز درسته

1 عدد کوچک

100 گرم / 5 کالری

سیر تازه

1 بته

100 گرم / 120 کالری

رب گوجه فزنگی

3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 76 کالری

نمک و فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

آبلیمو

2 قاشق غذا خوری

100 گرم / 5 کالری

زعفران حل شده

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 310 کالری

طرزتهیه خورش گل کلم :

*. آکابانو : ابتداگل کلم را خورد کرده و خوب میشوییم.سپس در روغن تفت میدهیم.حال سیرها را از پوست جدا میکنیم ، میشوییم و هر حبه سیر را 2 نیم کرده وکمی در روغن سرخ میکنیم.

*. گوشت چرخ کرده را با یک عدد پیاز کوچک و کمی نمک و فلفل خوب ورز میدهیم و به شکل گلوله های کوچک در میاوریمو با پیاز سرخ شده میگذاریم کمی تفت بخورد.سپس رب گوجه را هم با گوشت کمی تفت میدهیم.

*. 2 لیوان آب به این مواد اضافه کرده و میگذاریم تا خورش جوش بیاید. حال سیر و گل کلم سرخ شده و کمی نمک و فلفل و آبلیمو و زعفران را به ظرف خورش اضافه کرده و میگذاریم خورش نیم ساعت روی حرارت ملایم بجوشد تا تقریبا به روغن بیفتد.

خواص گل کلم :

*. منبع آنتی اکسیدان ها : گل کلم، منبع غنی ویتامین C و منگنز است که هر دو از اجزای اصلی آنتی اکسیدان ها هستند. علاوه بر این شامل طیف گسترده ای از انواع آنتی اکسیدان های دیگر است و در نتیجه، خطر سرطان، بیماری های قلبی و سکته مغزی پیشگیری میکند. آنتی اکسیدان ها، همچنین در تخریب رادیکال های آزاد که موجب پیری زودرس می شوند، دارای اهمیت اساسی هستند. ویتامین C موجود در آن که نوعی آنتی اکسیدان مهمی است، علاوه بر بهبود سریع تر زخم، از پیری پوست نیز پیش گیری می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط