خورش فسنجان (ملیت ایرانی) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش فسنجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a>,خورش <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a> بدون <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>,خورش <a style='color:#000' title='فسنجان' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/5222.html'>فسنجان</a> با <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a>

خورش فسنجان با کدو حلوایی

مواد لازم خورش فسنجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

مرغ

1 عدد

100 گرم / 200 کالری

رب انار

به اندازه نیاز

نامشخص

مغز گردو

150 گرم

100 گرم / 688 کالری

پیاز

١ عدد

100 گرم / 5 کالری

شکر

درصورت نیاز

100 گرم / 400 کالری

آب

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

زردچوبه

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

نمک

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورش فسنجان :

*. آکابانو : مرغ را در قابلمه بگذارید و آب روی آن بریزید، پیاز را چهار قاچ کنید و داخل قابلمه بیندازید، یک قاشق چای خوری زردچوبه به آن بیفزاید و بگذارید روی حرارت ملایم بپزد. وقتی مرغ چنان پخته شده که بتوان گوشت آن را از استخوان جدا کرد.

*. مرغ را از روی اجاق بردارید و گوشت آنرا از استخوان جدا کنید و داخل قابلمه بریزید. مغز گردوها را خورد کنید و داخل قابلمه بریزید. یک یا دو لیوان رب انار به آن بیفزاید. مقدار رب انار بستگی به غلظت آن دارد، اگر غلیظ است یک لیوان کفایت می کند.

*. اگر از این رب انارهای آماده است که از بازار تهیه می کنید، معمولا یک شیشه آن را نیاز دارید. معمولا رب اناری را که در منزل تهیه می کنند بسیار غلیظ است و یک لیوان آن کافی است. در هر صورت اگر شک داشتید مقدار یک لیوان بریزید.

*. بعد از اینکه ده دقیقه ای جوشید مزه کنید تا مشخص شود که کافی است یا نه. رب انار را در آخر هم می توانید تنظیم کنید کافی است یکی دو دقیقه در آخر کار با مرغ بجوشد. بهتر است مقدار کمتری بریزید و بعد تنظیم کنید اگر مقدار آن زیاد باشد بعدا باید با شکر مزه آنرا تنظیم کنید

*. حالا بگذارید مرغ و دیگر مخلفات بجوشد، مدت آن باید تا آن اندازه طولانی باشد که روغن بیندازد، مغز گردو پس از اینکه مدتی جوشید روغن می اندازد و همچنین نرم می شود. پس از اتمام، فسنجون را مزه کنید.

*. باید مقدار کمی نمک بریزید تا مزه های موجود در فسنجون را احیا کند. پس از مزه کردن اگر زیاد از حد ترش بود باید با مقدار کمی شکر آنرا تنظیم کنید. شکر برای شیرین کردن فسنجون نیست، مقدار کمی شکر تنها برای این است.

*. که ترشی مزه فسنجون را تقلیل بدهیم. بعضی رب انارها ترش نیستند و در نتیجه امکان دارد اصلا نیازی به شکر نباشد. هنر فسنجون درست کردن در همین تنظیم مزه آن است، در این کار دقت کنید.فسنجون را با چلو سفید سرو می کنند.

خواص انار :

خواص انار برای کاهش وزن

*. نتایج یک مطالعه نشان می دهد که انار به عنوان سلاحی برای مبارزه با چاقی بسیار خوب عمل می کند. در یک مطالعه که بر روی هزار نفر توسط چند دانشگاه آمریکایی در واشنگتن انجام شد محققان متوجه شدند که مصرف انار حتی در کوتاه مدت می تواند رشد سلول های چربی اطراف معده را متوقف و این چربی ها را به سرعت آب می کند. محققان در این مطالعه به افراد مورد مطالعه گفتند که مدت یک ماه روزی یک عدد انار مصرف کنند. نتیجه این مطالعه نشان داد که مصرف انار در سوزاندن چربی بدن کاربرد فوق العاده ای دارد و اسید چرب اطراف شکم را نیز کاهش می دهد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط