طرز تهیه خورش با تنقلات زمستانی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش با تنقلات زمستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خورش با تنقلات خوشمزه,

خورش با تنقلات,مواد لازم 

خورش با تنقلات

درست کردن خورش با تنقلات

مواد لازم خورش با تنقلات زمستانی برای 2 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت گوسفندی

300 گرم

100 گرم / 320 کالری

آلو خورشی

8 عدد

100 گرم / 38 کالری

قیسی

8 عدد

100 گرم / نامشخص کالری

پیاز داغ

3 ق س

100 گرم / 164 کالری

زعفران آب کرده

2 ق س

100 گرم / 310 کالری

زرشک

2 ق س

100 گرم / 50 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه خورش با تنقلات زمستانی :

*. آکابانو : ابتدا در یک قابلمه مناسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید، سپس پیاز داغ را همراه با گوشتی که به صورت قیمه ای خرد کرده اید اضافه کنید. گوشت را کمی تفت دهید تا کمی تغییر رنگ پیدا کند. مقداری آب اضافه کنید.

*. حرارت را زیاد کرده و صبر کنید تا آب جوش بیاید، سپس حرارت را کم کرده، در قابلمه را بگذارید و صبر کنید تا گوشت بپزد.آلوها را بشویید و آنها را در مقداری آب به مدت 1 ساعت خیس کنید. زرشک را هم بشویید و در سبدی بریزید تا آب آن کاملا گرفته شود. قیسی را هم بعد از شست وشو در یک سبد بریزید تا خشک شوند.

*. وقتی گوشت پخت، آلو را همراه با قیسی و زرشک به گوشت اضافه کنید. 20 دقیقه برای پخت مواد کافی است. مقداری نمک و فلفل هم به خورش بزنید.وقتی خورش آماده شد، حرارت را خاموش کنید. در این زمان زعفران را اضافه کرده و آن را با مواد خوب مخلوط کنید، سپس خورش را با برنج سرو کنید.

فوت و فن :

*. آب خورش باید از مواد کمتر باشد تا خورش کاملا جا بیفتد.اگر خورش شیرین شد، می توانید کمی آب لیمو ی تازه به آن اضافه کنید.

خواص زرشک :

خواص زرشک برای درمان اسهال

*. زرشک می تواند به درمان اسهال از جمله اسهال مسافر و اسهال ایجادشده توسط مسمومیت غذایی کمک کند. چند مطالعه نشان داده اند که زرشک علائم را سریع تر از آنتی بیوتیکها آرام می کند که احتمالاً به علت خاصیت قابض آن است. با این حال آنتی بیوتیکها ممکن است در حذف باکتری های روده قدرتمندتر از زرشک باشند. چون اسهال باکتریایی ممکن است پیامدهای جدی داشته باشد توصیه می شود زرشک همراه با درمان آنتی بیوتیکی استاندارد مصرف شود. همچنین مصرف زرشک با آنتی بیوتیکها ممکن است کارایی آنتی بیوتیکها را کاهش دهد بنابراین پیش از ترکیب این دو با پزشک صحبت کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط