خورش کرفس با کرفس رسمی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورش کرفس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خورش کرفس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/9799.html'>خورش کرفس</a>,<a style='color:#000' title='خورش کرفس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/9799.html'>خورش کرفس</a> با <a style='color:#000' title='لوبیا' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/201401301296.html'>لوبیا</a> چیتی,<a style='color:#000' title='خورش کرفس' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/9799.html'>خورش کرفس</a> با <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a> خشک

خورش کرفس بدون گوشت

مواد لازم خورش کرفس :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ساقه های کرفس

نصف یک خرد شده

100 گرم / 7 کالری

پیاز داغ

بلوری یک عدد بزرگ

100 گرم / 164 کالری

نمک ، زردچوبه ، فلفل

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

ادویه مخلوط خورشیت

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

ادویه خورشت

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

آب غوره یا لیموترش تازه

به مقدار لازم

100 گرم / 9 کالری

سبزی کرفس

نعناع و جعفری خردشده و تفت داده شده

نامشخص

روش تهیه خورش کرفس :

*. آکابانو : از قبل نعنا و جعفری را با مقداری روغن تفت داده ، سپس ساقه کرفس را اضافه کرده وکمی تفت می دهیم.پیاز را با روغن وکمی زردچوبه تفت می دهیم تا بلوری شود و بعد ادویه و گوشت را اضافه می کنیم و اجازه میدهیم گوشت با سبزی سرخ شده , بپزد.

*. دراواخر پخت کرفس را اضافه میکنیم و اجازه میدیم تا کرفس بپزد.اکنون در این مرحله اگر تمایل داریم کمی رب گوجه فرنگی تفت داده شده به خورش اضافه میکنیم و میگذاریم خورش با حرارت ملایم جا بیفتد.در صورت تمایل می توانیم.

*. قبل از کشیدن غذا از آب لیموترش تازه یا پودر لیمو یا اب غوره استفاده کنیم و بعد خورش را از روی حرارت برداریم.یک کرفس جا افتاده و خوشمزه اول اینکه مثل همه خورش ها باید یک پیازداغ عسلی ریز تهیه کنید.بعد از تفت دادن گوشت روی خورش آبجوش بریزید.

*. آب خورش رو زیاد نریزید.با حرارت ملایم بپزید.نمک رو آخر بزنید. سبزی خورش معمولا نعنا و جعفری است با نسبت یک به سه که ریز خرد میشه و تفت داده میشه و مقداری برگ ترد و جوان کرفس برخی کمی نعنای خشک هم مخلوط میکنند.

*. ساقه های کرفس باید ترد باشه و خوب هم بپزه.برخی رب هم میریزند.سبزی قورمه و لوبیا و لیمو عمانی اون رو شبیه به قورمه سبزی میکنه.باید تفاوتی بین دو خورش باشه .البته سلیقه و ذائقه شما مهمه.

نکته :

1 - کرفس یک سبزی مقوی و خوشبو هست که خورش آن خیلی خوشمزه می شوداز ساقه های سفت نعلی شکل استفاده کنید و ساقه های لوله ای و نارک و توخالی را جدا کنید.

2-به اندازه نصف جعفری یا کمتر نعنا بزنید و از برگ های ظریف کرفس حتما در خورش بریزید.

3-برای خوشمزه تر شدن یک تکه گوشت چربی داردر خورش بریزید.

4-از نظر چاشنی سلیقه ها متفاوته من در فصل لیموی تازه از آب لیمو و در بقیه آب عوره می زنم.یک ق چ رب بزنید.

5-اسم این خورش کرفسه پس پر و پیمونه توش کرفس بریزیدخردکردن ساقه ها متفاوته من دو سانتی می برم یعنی دوست دارم کاملا دیده بشن .

6-وقتی گوشت نیم پز شد ساقه ها را اضافه کنید

7-بعداز پجتن گوشت سبزی را اضافه کنید

8-گوشت و پیاز و زب را تفت دهید.

9-سبزی را ریز خرد و سرخ کنید ساقه های نعنا را نریزید.

10-همیشه خورش خود را با مقدار معینی اب بپزید و اگر اب خورش کم شد اب جوش بزنید.

خواص کرفس :

*. فواید کرفس در فشار خون بالا تحقیقات نشان می دهد مصرف روزانه ی آب کرفس به مدت یک هفته، تاثیر فوق العاده ای روی پایین آوردن فشارخون خواهد داشت. آب کرفس مُدر است؛ پتاسیم و سدیم موجود در آب کرفس تنظیم کننده های قوی مایعات بدن هستند و به تولید ادرار کمک می کنند و بدن را از وجود مایعات اضافی خلاص می کنند. ماده شیمیایی Phthalides موجود در کرفس سبب آرامش بافت ها و ماهیچه های بدن و عروق می گردد و نرمی و انعطاف مخصوصی به آن ها می دهد. به همین جهت خون به آسانی در عروق گردش کرده و به تمام بافت ها می رسد. در ضمن این ماده شیمیایی سبب کاهش ترشح هورموناسترس در بدن نیز می شود. جالب این که در موقع مصرف مداوم آب کرفس فشار خون در حد طبیعی باقی می ماند و بیشتر از آن کاهش نمی یابد که خود یکی از شگفتی های طبیعت این سبزی است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط