قلیه اسفناج با گوشت قلقلی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن قلیه اسفناج با گوشت قلقلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

قلیه <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,قلیه <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,قلیه <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> <a style='color:#000' title='شمالی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazaye-shomali.html'>شمالی</a>

تهیه قلیه اسفناج

مواد لازم قلیه اسفناج با گوشت قلقلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

اسفناج

دو کیلو

100 گرم / 25 کالری

گوشت چرخ کرده

500 گرم

100 گرم / 240 کالری

پیاز رنده شده

دو ق س

100 گرم / 5 کالری

لپه و عدس و لوبیا چشم بلبلی

رویه هم 250 گرم

نامشخص

نمک و فلفل و ادویه و زردچوبه

کمی

نامشخص

پیازداغ و نعنا داغ و سیر داغ

به مقدار لازم

نامشخص

کشک غلیظ

دو پیمانه

100 گرم / 380 کالری

آب مرغ غلیظ

یک پیمانه

100 گرم / 30 کالری

طرز تهیه قلیه اسفناج با گوشت قلقلی :

*. آکابانو : حبوبات رو با آب مرغ بپزید . اسفناج را پاک کرده و شسته و خرد کنید . با گوشت چرخ کرده و پیاز رنده شده و نمک و ادویه و فلفل و زردچوبه کوفته قلقلی تهیه کنید و داخل کمی روغن تفت دهید. وقتی حبوبات پخته شد ؛ اسفناج را اضافه کنید.

*. سپس کوفته ها را داخلش بریزید . اجازه دهید کاملا بپزد و جا بیافتد .این قلیه نباید آبدار باشد . فقط دو سه ق س آب داشته باشد که خشک نباشد . وقتی آماده شد داخل ظرف مناسب کشیده و با کشک و نعنا داغ و سیر داغ و پیاز داغ و کوفته قلقلی تزیین کرده و با نان سرو کنید .

*. اسم این غذا قلیه است ولی به برانی و نرگسی بیشتر شبیه است تا قلیه . چون قلیه در واقع یک خورش هست و خورش ها رو با پلو میخورند . این قلیه را مانند تمام برانی هاو نرگسی ها با نان سرو میکنند .اگه اهل کشک و سیرداغ و نعنا داغ باشید از این غذا خوشتون میاد .

نکته : حبوبات رو از قبل خیس کنید .

خواص اسفناج :

*. ملین است و یبوست را برطرف می کند .برای لاغر شدن و وزن کم کردن مفید است .اسفناج بدلیل داشتن ماده ای بنام اسپیناسین هضم غذا را تسریع می کند . این ماده باعث تحریک معده و ازدیاد ترشحات آن می شود .خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است .برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است .برای رفع سرفه های خشک برگ اسفناج را با جو پوست کنده و روغن بادام بپزید و بخورید .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام