روش تهیه پلو مرغ غذای محلی بهشهر - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پلو مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> مرغ,<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> مرغ خوشمزه,<a style='color:#000' title='پلو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/amoozesh-polo/'>پلو</a> مرغ مجلسی

پلو مرغ و بادمجان

مواد لازم پلو مرغ برای 3 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

2 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

سیب زمینی متوسط

2 عدد

100 گرم / 80 کالری

پیاز متوسط

2 عدد

یک عدد / 5 کالری

فیله مرغ

300 گرم

100 گرم / 200 کالری

نمک و زردچوبه

مقداری

100 گرم / 0 کالری

رب انار

3 ق س

نامشخص

زعفران دم کرده

1 ق س

100 گرم / 310 کالری

روغن

مقداری

100 گرم / 900 کالری

*. نکته : برای اینکه مرغ طعم متفاوتی داشته باشد می توانید به روش زیر بپزید :

*. استفاده از آلوها. آلوی سیاه، زرد و قرمز را با کمی آب بپزید و بعد آن را صاف کنید.مرغ را با یک عدد پیاز تفت دهید و بعد با آلوهایی که صاف کرده اید مخلوط کنید و بگذارید خوب جا بیفتد.استفاده از رب نارنج. مرغ را با یک عدد پیاز تفت دهید . دو قاشق رب نارنج را با یک پیمانه آب مخلوط کنید و بگذارید یک ساعت روی حرارت کم خوب جا بیفتد.

طرز تهیه پلو مرغ :

*. پیازها را پوست کنده و رنده کنید. در تابه ای مقداری روغن ریخته و پیازها را در روغن سرخ کنید. برنج را شسته و به مدت یک ساعت خیس کنید.فیله های مرغ را نگینی خرد کرده ، به تابه اضافه کنید.

*. همراه پیازها تفت دهید. نمک و زردچوبه را هم اضافه کنید. در پایان پخت رب انار را به مرغ بیفزایید.سیب زمینی ها را پوست کنده، نگینی خرد و در مقداری روغن سرخ کنید و کنار بگذارید.

*. نکته : می توانید برای خوشرنگ شدن سیب زمینی ها کمی زعفران هم به آنها اضافه کنید.

*. برنج را طبق روش معمول آبکش کنید. در ته قابلمه کمی روغن ریخته، ته دیگ مناسب را بگذارید.مقداری برنج در قابلمه بریزید و به عنوان لایه بعدی کمی سیب زمینی سرخ کرده و مرغ سرخ شده بریزید.

*. به همین صورت همه برنج و مایه مرغ و سیب زمینی را در قابلمه بریزید.قابلمه را روی حرارت ملایم گذاشته و پلو را به مدت 45 دقیقه دم کنید و بعد در ظرف مورد نظر کشیده، سرو کنید.

خواص زعفران :

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند.

*. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط