طرز تهیه خورشت کدو حلوایی لذیذ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خورشت کدو حلوایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='خورش کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/13963.html'>خورش کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='خورش کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/13963.html'>خورش کدو حلوایی</a> با رب انار,<a style='color:#000' title='خورشت کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/khoresh/13963.html'>خورشت کدو حلوایی</a> مامی سایت

خورش کدو حلوایی با غوره

مواد لازم خورشت کدو حلوایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت

نیم کیلو

100 گرم / 240 کالری

کدو حلوایی

یک کیلو

100 گرم / 35 کالری

قلم گوسفندی

دو عدد

نامشخص

پیاز سرخ شده

سه قاشق سوپخوری

100 گرم / 164 کالری

رب گوجه فرنگی

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

روغن برای سرخ کردن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

غوره

۳۰۰ گرم

100 گرم / 30 کالری

آبغوره

یک استکان کوچک

100 گرم / 20 کالری

نمک، فلفل، ادویه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خورشت کدو حلوایی :

*. آکابانو : ابتدا گوشت ها را تکه تکه برش می زنیم و سرخ می کنیم. بعد از سرخ شدن به همراه پیاز سرخ شده می گذاریم با آب خوب بپزد ولی له نشود. کدوها را به اشکال دلخواه می بریم و با روغن سرخ می کنیم.

*. کدوها و گوشت ها را در قابلمه ای می ریزیم، دنباله های غوره غوره را گرفته و کمی سرخ می کنیم و همراه با رب، نمک، فلفل و ادویه به خورش اضافه کرده و می گذاریم بجوشد و بپزد.

*. چون کدوها خیلی سریع پخته می شوند مواظب باشید که له نشوند. آب، برای پختن یک لیوان کافی است. حدود پنج دقیقه صبر می کنیم تا آب آن تمام شود و خورش به روغن بنشیند.این خورش را می توان با گوشت سایر طیور تهیه کرد.

خواص کدو حلوایی :

*. کدوتنبل تقریباً به اندازه ی هویج حاوی کاروتنوئید است. این ترکیبات آنتی اکسیدانی برای مقابله با سرطان، بیماری های قلبی عروقی یا آفتاب سوختگی موثرند. نتایج پژوهش های اپیدمیولوژیک نشان می دهد رابطه ای بین مصرف سبزیجات سرشار از کاروتنوئیدها و کاهش سرطان به ویژه سرطان پروستات، سینه و کولون وجود دارد.

*. علاوه بر این کریپتوگزانتین و آلفا کاروتن دو نوع دیگر از این کاروتنوئیدها هستند که قادرند از رشد و تکثیر سلول های سرطان زا جلوگیری کنند. به نظر می رسد که مصرف کاروتنوئیدهای غذایی خیلی بهتر از مصرف مکمل است. توصیه می کنیم مصرف مواد غذایی نارنجی را در برنامه ی غذایی تان بگنجانید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام