آشنایی با روش پخت کوفته ماکارونیhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2014417631280a.jpgمواد لازم کوفته ماکارونی :آب

حدود 4 لیتر

100 گرم / 0 کالری

نمک

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

ماکارونی پیچ

2 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

پنیر خامه ای

350 گرم

100 گرم / 439 کالری

پنیر پیتزا، رنده شده

1 پیمانه

100 گرم / 289 کالری

فلفل سیاه

یک چهارم قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

4 عدد بزرگ

100 گرم / 147 کالری

پودر سوخاری

2 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

آرد ذرت

نصف پیمانه

100 گرم / 370 کالری

روغن بادام زمینی

برای سرخ کردن

100 گرم / 900 کالری

شیر

نصف پیمانه + سه قاشق غذاخوری

100 گرم / 110 کالریروش تهیه کوفته ماکارونی :


*. ابتدا ظرف مورد نظر برای پخت کوفته را چرب کنید. آب را همراه نصف قاشق نمک، روی حرارت زیاد بجوشانید. ماکارونی را داخل آب در حال جوش بریزید و حدود 6 الی 8 دقیقه منتظر بمانید تا نرم شود. سپس آن را آبکش نمایید. پنیر خامه ای را به مکعب‌های کوچک خرد کنید. سپس آن را با ماکارونی پخته شده و نصف پیمانه شیر و پنیر پیتزا و نصف قاشق چای خوری نمک و فلفل مخلوط نمایید. همه مواد را به هم بزنید تا پنیر با گرمای ماکارونی ذوب شود.


*. مخلوط ماکارونی را داخل ظرفی که برای پخت در نظر گرفته‌اید، بریزید. درب آن را بپوشانید و به مدت 8 ساعت در یخچال قرار دهید. سپس مخلوط ماکارونی را به صورت کره‌هایی با قطر 3 سانتیمتر در بیاورید و روی کاغذ روغنی بچینید. آن‌ها را به مدت 2 ساعت در فریزر قرار دهید.تخم مرغ‌ها و سه قاشق غذاخوری شیر را مخلوط نمایید و خوب به هم بزنید. در ظرف جداگانه ای آرد سوخاری و آرد ذرت را مخلوط کنید. توپ‌های ماکارونی را ابتدا داخل ترکیب تخم مرغ و سپس در آرد سوخاری بغلتانید.


*. ظرف ته‌گودی را انتخاب نمایید و به ارتفاع 4 سانتیمتر روغن داخل آن بریزید. وقتی روغن داغ شد، توپ‌های ماکارونی را در آن سرخ نمایید تا طلایی رنگ شوند. سپس کوفته های ماکارونی را روی دستمال حوله‌ای قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها، گرفته شود.خواص بادام زمینی :


*. بادام زمینی منبعی غنی از چربیهای غیر اشباع شده است، نوعی چربی که در غذاهای مردم مدیترانه یافت می‌شود و برای سلامتی قلب مفید می‌باشد. مطالعات انجام شده بر روی بادام زمینی نشان داده اند که این گیاه کوچک، دوست بسیار خوبی برای سلامت قلب است و به این دلیل که حاوی چربیهای غیر اشباع شده می‌باشد باعث کاهش ریسک ابتلاء به بیماریهای قلبی ـ عروقی می‌گردد. بادام زمینی حاوی مواد دیگری نظیر ویتامینE، نیاسین، فولات، پروتئین و منگنز نیز می‌باشد.اختصاصی آکابانولايک انتشار در تلگرام