طرز تهیه دلمه کلم برگ تصویریhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015552216110a.jpgمواد لازم برای دلمه کلم برگ :برنج

یک و نیم فنجان

100 گرم / 360 کالری

سبزی دلمه

یک کاسه ماست خوری

نامشخص

روغن

یک فنجان

100 گرم / 900 کالری

رب گوجه فرنگی

سه قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

نمک و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

کلم برگ

یک عدد بزرگ

100 گرم / 19 کالری

سرکه

شش قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

گوشت چرخ کرده

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 320 کالری

پیاز

سه عدد

100 گرم / 5 کالری

شکر

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالریبا این مقدار مواد لازم، به اندازه هفده عدد از "دلمه کلم برگ" خواهیم داشت.


مواد لازم برای دلمه کلم برگ :


*. یک و نیم فنجان برنج، معادل دویست گرم. سه قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی، معادل 120 گرم


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیدلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. یک عدد کلم برگ بزرگ، حدود یک و نیم الی دو کیلوگرم. یک قاشق غذاخوری شکر، معادل 15 گرم


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیدلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. یک کاسه ماست خوری گوشت چرخ کرده، معادل 250 گرم. نمک و زردچوبه به میزان لازم


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیدلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. شش قاشق غذاخوری سرکه، معادل هفتاد گرم. یک کاسه ماست خوری سبزی دلمه خردشده (صد گرم) شامل: تره، جعفری، گشنیز، شبت، ریحان، پیازچه، نعناع، ترخان و مرزه، حدود دویست گرم سبزی پاک نکرده نیاز می باشد.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیدلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. یک فنجان روغن، معادل صد گرم. سه عدد پیاز متوسط، معادل سیصد گرم


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیدلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیروش تهیه دلمه کلم برگ :


*. یک و نیم فنجان برنج را با مقداری آب و کمی نمک می پزیم تا برنج پخته شده و آب آن نیز تبخیر شود و یک کته نسبتاً شل به دست آید.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. یک عدد پیاز را با نصف فنجان روغن سرخ کرده، کمی زردچوبه اضافه می کنیم سپس دو قاشق غذاخوری رب گوجه و یک کاسه مست خوری گوشت چرخ کرده را در پیاز داغ تفت می دهیم.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. شعله را خاموش کرده، برنج کته شده و یک کاسه ماست خوری سبزی دلمه خردشده، سه قاشق غذاخوری سرکه، نصف قاشق شکر و کمی نمک را اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه دلمه آماده شود.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. یک عدد کلم برگ بزرگ را برداشته، ته آن را با چاقو به صورت مخروطی در می آوریم. آب را در یک قابلمه بزرگ جوش آورده، کمی نمک به آن اضافه می کنیم سپس کلم را در آب جوش انداخته تا پنج دقیقه بپزد و نرم شود.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. برگ های نرم شده کلم را یکی یکی جدا کرده، ریشه درشت کلم را با چاقو درآورده، کنار می گذاریم. سپس یکی دو قاشق مایه دلمه روی برگ کلم گذاشته و مطابق شکل دلمه را می پیچیم.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. نصف فنجان روغن ته یک قابلمه متوسط ریخته، یک عدد پیاز را حلقه کرده، ته قابلمه می گذاریم و دلمه های پیچیده شده را روی آن می گذاریم. در نهایت یک عدد پیاز حلقه شده دیگر روی دلمه ها می چینیم تا پیازها بوی کلم را بگیرند. یک قاشق رب گوجه را در یک لیوان آب حل کرده، روی دلمه ها می ریزیم و در قابلمه را گذاشته تا برای یک ساعت با شعله کم بپزد. سپس سه قاشق سرکه همراه نصف قاشق شکر را به دلمه ها اضافه کرده تا برای یک ساعت دیگر بپزد و دلمه ها کاملاً جا بیفتد.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. بعد از پخت دلمه، حدود یک ساعت صبر می کنیم تا دلمه ها کمی خنک و سفت شوند. اکنون آن ها آماده پذیرایی می باشند.

کالری موجود در دلمه کلم برگ :


*. کالری موجود در کل غذا حدوداً 2650 کیلوکالری می باشد.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگی*. کالری موجود در یک عدد دلمه کلم برگ حدوداً 160 کیلوکالری می باشد.


دلمه گوجه فرنگی, دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی, دلمه گوجه فرنگی در فر, دلمه گوجه فرنگی و بادمجان, طرزتهیه دلمه گوجه فرنگیاختصاصی آکابانولايک انتشار در تلگرام