طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی با مایه شبت باقلا تصویری - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155612512610a.jpgمواد لازم دلمه گوجه فرنگی با مایه شبت باقلا :برنج

نصف فنجان

100 گرم / 360 کالری

روغن

نصف فنجان

100 گرم / 900 کالری

شبت (شوید)

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 25 کالری

گوجه فرنگی

15 عدد

100 گرم / 15 کالری

باقلا خردکرده

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 59 کالری

نمک و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

پنیر پیتزا

پنج قاشق غذاخوری

100 گرم / 330 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

زعفران

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 310 کالری

گوشت چرخ کرده

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 320 کالری
با این مقدار مواد لازم به اندازه 15 عدد از «دلمه گوجه فرنگی» خواهیم داشت.طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی :


نصف فنجان برنج و یک کاسه ماست خوری باقلا خردکرده را با سه فنجان آب و کمی نمک می پزیم تا یک کته باقلا نسبتاً شل به دست آید.


دلمه خیار, اموزش دلمه خیار, طرز تهیه دلمه خیار, مواد لازم دلمه خیار, خوشمزه دلمه خیاریک عدد پیاز را با نصف فنجان روغن سرخ کرده، کمی زردچوبه اضافه می کنیم سپس یک کاسه ماست خوری گوشت چرخ کرده را در پیاز داغ تفت می دهیم.


دلمه خیار, اموزش دلمه خیار, طرز تهیه دلمه خیار, مواد لازم دلمه خیار, خوشمزه دلمه خیارکته باقلا و زعفران آب کرده را اضافه کرده، تفت می دهیم. سپس یک کاسه ماست خوری شبت خردکرده و کمی نمک را اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه دلمه آماده شود.


دلمه خیار, اموزش دلمه خیار, طرز تهیه دلمه خیار, مواد لازم دلمه خیار, خوشمزه دلمه خیارگوجه فرنگی ها را شسته، وسط آن را مطابق شکل با چاقو و یک قاشق کوچک در می آوریم. سپس کمی نمک به داخل گوجه ها زده و با مایه دلمه وسط آن ها را پر می کنیم. در نهایت کمی پنیر پیتزا روی هر کدام می ریزیم.


دلمه خیار, اموزش دلمه خیار, طرز تهیه دلمه خیار, مواد لازم دلمه خیار, خوشمزه دلمه خیاردلمه ها را حدود یک ساعت در طبقه وسط فر با شعله متوسط (160 الی 180 درجه سانتی گراد) قرار می دهیم تا دلمه ها پخته و بوی دلمه در بیاید.


دلمه خیار, اموزش دلمه خیار, طرز تهیه دلمه خیار, مواد لازم دلمه خیار, خوشمزه دلمه خیاربعد از پخت دلمه، حدود نیم ساعت صبر می کنیم تا دلمه ها کمی خنک و سفت شوند. اکنون آن ها آماده پذیرایی می باشند.


دلمه خیار, اموزش دلمه خیار, طرز تهیه دلمه خیار, مواد لازم دلمه خیار, خوشمزه دلمه خیارکالری موجود در دلمه گوجه فرنگی :


کالری موجود در کل غذا حدوداً 1430 کیلوکالری می باشد.

کالری موجود در یک عدد دلمه گوجه فرنگی حدوداً 95 کیلوکالری می باشد.خواص گوجه فرنگی :


گوجه فرنگی سرشار از ویتامین های C و A ، اسیدفولیک یا بتا کاروتن و مقدار کمی ویتامین های گروه B شامل B1، B2، B3، B5 و همچنین دارای مواد معدنی مختلف شامل کلسیم، فسفر، پتاسیم، فیبر، سدیم، گوگرد، کمی آهن، مس و روی نیز هست.


اختصاصی آکابانولايک انتشار در تلگرام