طرز تهیه دلمه حصیری - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015561254230a.jpgمواد لازم دلمه حصیری :فلفل دلمه ای رنگی

3 عدد

100 گرم / 15 کالری

کدو

3عدد

100 گرم / 18 کالری

برنج ریز

یک پیمانه

100 گرم / 360 کالری

گوشت چرخ کرده

250 گرم

100 گرم / 240 کالری

رب

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

نعناع خشک

یک قاشق غذاخوری سر خالی

100 گرم / 279 کالری

جعفری خشک

یک قاشق غذاخوری سر خالی

100 گرم / 181 کالری

پیاز کوچک

دو عدد

100 گرم / 36 کالری

روغن مایع

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

زردچوبه

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل

به مقدار کم

100 گرم / 0 کالریطرز تهیه دلمه حصیری :


*. پیاز ها را ریز ریز خرد نموده و با روغن تفت دهید. زرچوبه و فلفل و گوشت را اضافه نموده و تفت دهید.رب را اضافه نموده و تفت دهید.برنج را شسته و به همراه یک پیمانه آب داخل قابلمه بریزید.شعله را کم نمایید تا با حرارت ملایم مواد داخلی دلمه بپزند.وقتی آب داخل قابلمه کاملا کشیده شد، شعله گاز را خاموش کرده و نعناع خشک و جعفری خشک را اضافه نموده و خوب هم بزنید. برای شروع کار، یک عدد فلفل و یک عدد کدو را خوب شسته و آماده کنید.سر فلفل دلمه ای را با فاصله نیم سانتی متر بریده و جدا کنید.با چاقو برشهای عمودی روی فلفل دلمه ایجاد کنید.


*. به طوریکه این برش ها از یک سانتی متر سر فلفل شروع شده و تا یک سانتی پایین فلفل ادامه داشته باشند.کدو را به صورت ورقهای و به ضخامت 2 میلی متر ببرید. برشهای ایجاد شده را یک در میان مطابق تصویر بریده و جدا کنید. کدوی ورقه شده را یک در میان از لای برشهای فلفل دلمه ای رد کنید .سر و انتهای کدو را با خلال دندان ثابت کنید.خلال دندان ها را کمی بیرون فلفل نگه دارید تا بعد از پخت به راحتی بتوانید بیرون بیاورید.مطابق تصویر ردیف دوم کدو را برعکس ردیف اول از لای فلفل رد کنید.


*. عمل بافت کدو را تا آخر فلفل دلمه ای ادامه دهید تا شکل نهایی مطابق تصویر باشد.داخل فلفل دلمه ای را با مواد آماده شده پر کنید.در موقع پر کردن هیچ پونه فشاری به مواد وارد نکنید در غیر اینصورت مواد بعد از پخت از داخل فلفل بیرون میریزند.باقی مانده کدو و فلفل دلمه ایها را ریز ریز خرد کرده و درون قابلمه ای با کمی روغن تفت داده و کمی زردچوبه و فلفل و نمک اضافه کنید. دلمه های آماده شده را داخل قابلمه چیده و یک پیمانه پلوپز آب اضافه کنید.حرارت را کم نمایید.تقریبا بعد از یک ساعت دلمه ها را به آرامی در ظرف سرو چیده و خلال ها را بیرون بکشیدخواص فلفل دلمه ای :


*. همچنین فلفل دلمه ای حاوی ویتامین ب 6 و فولیک اسید است که در گرفتگی رگ ها و بیماری قلبی در افراد دیابتی تاثیر می گذارد.هر دوی این ویتامین ها که از خانواده ویتامین های ب هستند، باعث کاهش هموسستئین می شوند.هموسستئین بالا باعث تخریب رگ های خونی شده و باعث افزایش حمله قلبی و سکته می شود.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط