طرز تهیه دلمه بادمجان تصویری - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20155517305750a.jpgمواد لازم دلمه بادمجان :لپه

نصف فنجان

100 گرم / 359 کالری

سبزی دلمه

یک کاسه ماست خوری

نامشخص

رب گوجه

سه قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

روغن

یک و نیم فنجان

100 گرم / 900 کالری

برنج

نصف فنجان

100 گرم / 360 کالری

نمک، فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

بادمجان دلمه ای

پنج عدد

100 گرم / 17 کالری

سرکه

هشت قاشق غذاخوری

100 گرم / 22 کالری

گوشت چرخ کرده

یک کاسه ماست خوری

100 گرم / 320 کالری

پیاز

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

شکر

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری*. نصف فنجان لپه را با مقداری آب و کمی نمک می پزیم تا لپه پخته شده و آب آن نیز تبخیر شود. سپس آن را با گوشت کوب می کوبیم.

*. با این مقدار مواد لازم به اندازه پنج عدد از ” دلمه بادمجان “ خواهیم داشت.مواد لازم :


*. نصف فنجان لپه، معادل 50 گرم. سه قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی، معادل 120 گرم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناجدلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. پنج عدد بادمجان دلمه ای متوسط، حدود یک کیلوگرم. یک قاشق غذاخوری شکر، معادل 15 گرم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناجدلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج


*. یک کاسه ماست خوری گوشت چرخ کرده، معادل 250 گرم. نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناجدلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج


*. نصف فنجان برنج، معادل شصت گرم. هشت قاشق غذاخوری سرکه، معادل صد گرم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناجدلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. یک کاسه ماست خوری سبزی دلمه خردشده (صد گرم) شامل: تره، جعفری، گشنیز، شبت، ریحان، پیازچه، نعناع، تر خان و مرزه. حدود دویست گرم سبزی پاک نکرده نیاز می باشد. یک و نیم فنجان روغن، معادل صد و پنجاه گرم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناجدلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. یک عدد پیاز متوسط، معادل صد گرم


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناجروش تهیه دلمه بادمجان :


*. نصف فنجان لپه را با مقداری آب و کمی نمک می پزیم تا لپه پخته شده و آب آن نیز تبخیر شود. سپس آن را با گوشت کوب می کوبیم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. نصف فنجان برنج را با مقداری آب و کمی نمک می پزیم تا برنج پخته شده و یک کته شل به دست آید.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. بادمجان دلمه ای ها را شسته، دور آن را راه راه پوست می کنیم و وسط آن ها را با چاقو و قاشق چای خوری خالی می کنیم. سپس کمی نمک به داخل و بیرون بادمجان ها زده، آن ها را برای یکی دو ساعت، سر و ته در یک آبکش می گذاریم تا تلخی آن برود.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. یک و نیم فنجان روغن را در یک قابلمه کوچک داغ کرده، بادمجان ها را در آن سرخ می کنیم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. با نصف روغن باقیمانده از بادمجان های سرخ شده، پیاز داغ درست می کنیم. سپس کمی زردچوبه و دو قاشق رب گوجه اضافه می کنیم.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. برنج و لپه پخته، یک کاسه ماست خوری سبزی دلمه خردشده و یک کاسه ماست خوری گوشت چرخ کرده را اضافه کرده، هم می زنیم. سپس چهار قاشق غذاخوری سرکه، نصف قاشق شکر و کمی نمک و فلفل اضافه کرده، شعله را خاموش می کنیم تا مایه دلمه آماده شود.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. داخل بادمجان ها را با مایه دلمه پر می کنیم. بقیه روغن باقیمانده از بادمجان های سرخ شده را در یک قابلمه متوسط ریخته، یک قاشق رب گوجه، چهار قاشق سرکه، نصف قاشق شکر، کمی نمک و فلفل و نصف لیوان آب اضافه کرده، دلمه ها را در آن می چینیم تا حدود یک ساعت با شعله کم بپزد و جا بیفتد.


دلمه مرغ, دلمه مرغ و پنیر, دلمه مرغ یونانی, دلمه مرغ وبرنج, دلمه مرغ و اسفناج*. بعد از پخت دلمه، حدود نیم ساعت صبر می کنیم تا دلمه ها کمی خنک و سفت شوند. اکنون آن ها آماده پذیرایی می باشند.


اختصاصی آکابانولايک انتشار در تلگرام