دلمه فلفل دلمه اى - آکابانوhttp://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015561673450a.jpgمواد لازم دلمه فلفل دلمه اى 3 تا 4 نفر:گوشت چرخ کرده

300 گرم

100 گرم / 240 کالری

قارچ

100 گرم

100 گرم / 27 کالری

فلفل دلمه ای

4 عدد

100 گرم / 15 کالری

پنیر پیتزا

100 تا 150 گرم

100 گرم / 330 کالری

جعفری

مقداری

100 گرم / 25 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

سیر

2 پر

100 گرم / 120 کالری

نمک

1 قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

روغن

به مقدار کافی

100 گرم / 900 کالری

کنسرو گوجه فرنگی

1 قوطی

100 گرم / 16 کالریطرز تهیه دلمه فلفل دلمه اى :


*. فلفل دلمه ای را بشویید، از وسط نصف کنید و تخم های داخل آنرا خارج کنید. قارچ ها را هم بشویید و خورد کنید. جعفری را هم خورد کنید.پیاز را خورد کنید و سرخ کنید چند لحظه قبل از خاتمه پیازداغ سیر را هم خورد کنید به پیازداغ بیفزاید، یک دقیقه سرخ کنید. سپس گوشت چرخ کرده را هم به آن بیفزاید و همراه دیگر مواد سرخ کنید آخر سر هم قارچ و جعفری را به آن بیفزاید و کمی سرخ کنید. پس از اینکه همه مواد سرخ شد. اگر کوجه فرنگی تازه استفاده می کنید آنها را هم خورد کنید به آن بیفزاید در غیر این صورت کنسرو گوجه را بیفزاید نمک و فلفل بزنید بگذارید خوب بجوشد تا آبش تقریبا تمام شود.


*. همزمان با سرخ کردن گوشت و دیگر مخلفات قابلمه را پر از آب کنید بگذارید بجوشد وقتی جوشید قابلمه را از روی آتش بردارید و فلفل ها را در آن بیندازید، بگذارید چند دقیقه در آب بماند تا کمی نرم شود. فلفل ها را از آب خارج کنید به صورتی که آبی در آنها نباشد، آنها را در سینی فر یا ظرف پیرکسی که برای اینکار در نظر گرفته اید.


*. بچینید و مخلوط گوشت را در آن بریزید تا تقریبا پر شود. پنیر پیتزا را با رنده رنده کنید (من با وسیله ای که دارم آنها را ورقه ورقه می کنم) و روی گوشت بریزید تا تمام سطح فلفل ها را بپوشاند فر خود را روی درجه 175 سانتی گراد تنظیم کنید و سینی فر را در وسط فر قرار دهید. دلمه ها باید نیم ساعت یا بیشتر در فر بمانند تا آماده شوند. برای اطمینان آنها را چک کنید وقتی رنگ پنیر طلایی رنگ شد دلمه آماده است. من معمولا کمی فلفل تند یا چیلی هم در این غذا استفاده می کنم البته اگر غذا را برای کودکان تهیه می کنید از استفاده فلفل یا چیلی خودداری کنید.خواص فلفل دلمه ای :


*. رنگ های شفاف فلفل دلمه ای سرشار از بهترین مواد مغذی است.فلفل دلمه ای منبعی غنی از ویتامین آ و ویتامین سی است که هر دوی آنها آنتی اکسیدان هایی قوی هستند.هر دوی این آنتی اکسیدان ها بر روی رادیکال های آزاد که اثر تخریبی روی سلول ها دارند،تاثیر می گذارند.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام