مربای تمشک

در این بخش از سایت آکابانو طرز تهیهمربای تمشکرا برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مربای تمشک یک مربای خوشمزه و لذیذ می باشد. تمشکخواص بی شماری دارد که در انتهای این مقاله به آن پرداخته ایم. امروزآکابانوقصد دارد آن را به شما آموزش دهد. با ما همراه شوید تا طرز تهیه مربای تمشک را فراگیرید.

مربای تمشک,مربای تمشک وحشی,مربای تمشک

مربای تمشک آکابانو

مواد لازم مربای تمشک :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تمشک

یک کیلو

100 گرم / 25 کالری

شکر

یک کیلو

100 گرم / 400 کالری

طرز تهیه مربای تمشک :

به نقل از آکابانو نکاتی کلیدی برای تهیه مربای تمشک آماده کرده ایم.برای شستن تمشک ها بهتر است در ظرف بزرگی آب سرد بریزید. سپس تمشک ها را در آن بریزید و ظرف را کمی حرکت دهید تا خاک آنها گرفته شد. این کار را دو یا سه بار انجام دهیدتا بدین طریق خاک آنها گرفته شود.

تمشک را در صافی ریخته تا آب اضافی آن کشیده شود. تمشک ها را همراه با شکر در قابلمه بریزید و چند ساعتی در جای خنک بگذارید. سپس آن را روی حرارت یکنواخت اجاق قرار دهید تا بجوشد. بعد از 20 دقیقه جوشیدن به شکل ژله در می آید. یک یا دو بار مربا را به آرامی هم بزنید تا ته نگیرد. ظرف مربا را از روی حرارت بردارید تا سرد شود. سپس آن را در شیشه بریزید.

خواص تمشک :

جوشانده ۲۰ تا ۵۰ گرم گل تمشک یا برگ تمشک در یک لیتر آب برای درمان ترشحات زنانگی، خونریزی در فواصل قاعدگی ، اخلاط خونی، وجود خون در ادرار، گریپ، گرفتگی صدا، آب آوردن نسوج و بیماری های پوستی اثر شفا بخش دارد. جوشانده را بعد از هر وعده ی غذا یک استکان می خورند.

امیدواریم با تهیه این مربای تمشک خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام