طرز تهیه مرباى پوست هندوانه - آکابانوطرز تهیه مرباى پوست هندوانه - آکا,مرباى پوست هندوانه مربــا,پوست هندوانه,[categoriy]مواد لازم مرباى پوست هندوانه :پوست هندوانه

یک کیلو

100 گرم / 12 کالری

شکر

یک کیلو و 200 گرم

100 گرم / 400 کالری

آب

4 لیوان برای پخت

100 گرم / 0 کالری

آهک

250 گرم

نامشخص

آب برای آهک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

اسانس هندوانه

2 قطره

نامشخص

مغز دانه هل

10 عدد (در صورت تمایل)

نامشخص

آبلیموی تازه

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 9 کالریطرز تهیه مرباى پوست هندوانه :


*. پوست رویی سبز هندوانه را با پوست کن خیلی نازک بگیرید.سفیدی پوست هندوانه را به هر شکلی که مایل هستید قالب بزنید.آب و آهک را با هم مخلوط کنید و بعد از صافی رد کنید.پوست هندوانه را به مدت 6 تا 7 ساعت در آب آهک قرار دهید و هر نیم ساعت آن را هم بزنید.سپس داخل آبکش ریخته و پوست هندوانه را خیلی خوب با آب سرد بشویید طوری که آهک آن کاملا گرفته شود.


*. به مدت 8 ساعت اجازه دهید پوست هندوانه داخل آب سرد که چند تکه یخ هم به آن اضافه کرده اید.قرار بگیرد. در طول این مدت زمان 5 تا 6بار آب را عوض کنید.بعد پوست هندوانه را با آب سرد داخل آبکش بریزید و سپس دوباره با آب سرد پوست هندوانه را بشویید.در این مرحله پوست هندوانه را روی پارچه بریزید تا آب آن کاملا گرفته شود.


*. شکر را به همراه 4 لیوان آب روی حرارت گذاشته و آنقدر هم بزنید تا شکر داخل آب کامل حل شود و البته جوش بیاید.وقتی که آب، جوش آمد حرارت را کم کنید و اجازه دهید به مدت 25 تا 30 دقیقه روی حرارت کم بجوشد.در این مرحله پوست های هندوانه قالب زده را اضافه کرده و بگذارید به مدت یک ساعت با حرارت کم بجوشد.


*. حالا آبلیمو و آب پوست هندوانه را اضافه کنید. در صورت تمایل می توانید.دانه های هل را هم اضافه کنید و بگذارید مربا به مدت 20 دقیقه دیگر بجوشد.وقتی که مربا غلیظ شد حرارت را خاموش کنید و اسانس را داخل آن بریزید.نکته :


*. می توانید برای خوشرنگ شدن مربا به جای آب پوست هندوانه یک لیوان آب گوشت هندوانه را داخل مربا بریزید که در این صورت باید اجازه دهید مربا حتما 30 دقیقه بجوشد.خواص هندوانه :


*. ضمن این که معده و روده را دچار اختلال می کند. یک یا سه قاچ هندوانه یا خربزه و طالبی باندازه یک پرس استیک گوشت خوک یا گوساله صفرا را تحریک می کند.هندوانه و دیگر میوه های همین خانواده، باید تک و تنها بدون مواد غذایی دیگر خورده شود. هرگز با سایر میوه مخلوط نخورید. نفخ شکم، دل درد، کولیت موقت به همراه دارد. افراد در خربزه و طالبی شیرین یا کامبوزه، عسلی می تواند عامل ابتلا به بیماری قند شود.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط