طرز تهیه مربای به تصویری - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156416364550a.jpgمواد لازم برای تهیه مربا به :شکر

یک کیلو

100 گرم / 400 کالری

به

یک کیلو

100 گرم / 26 کالری

هل کوبیده

یک قاشق مربا خوری

100 گرم / 320 کالری


با این مقدار مواد لازم حدوداً به اندازه شش کاسه ماست خوری از ” مربا به“ خواهیم داشت.


یک عدد لیمو درشت برای تهیه نصف فنجان آب لیمو تازه، چهار لیوان شکر معادل یک کیلو گرم


مارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملیمارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملییک قاشق مرباخوری پودر هل کوبیده، یک کیلو به خرد کرده (حدود یک کیلو و صد گرم به خرد نکرده نیاز می باشد)


مارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملیمارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملیروش تهیه مربا به :


یک کیلو به خرد کرده، یک کیلو شکر (معادل 4 لیوان سرپر)، یک کیلو آب (معادل 4 لیوان)، را در یک قابلمه ریخته، روی شعله متوسط دم می کنیم.


مارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملییک قاشق مربا خوری هل کوبیده را به مربا اضافه کرده تا مربا حدود 2 الی 3 ساعت با بخار زیاد بپزد و رنگ بیندازد. (باید مرتب بخار از دم کنی بیرون بیاید تا مربا قرمز شود) وقتی مربا قوام آمد، نصف فنجان آب لیمو تازه را اضافه کرده، هم می زنیم و بعد شعله را خاموش می کنیم.


مارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملیمربا به آماده می باشد. در قابلمه را گذاشته تا مربا آرام آرام سرد شود. (در حین سرد شدن چند مرتبه آن را هم می زنیم) سپس در ظرف دربسته ریخته در یخچال می گذاریم.


مارمالاد سیب و هویج, مارمالاد سیب گلاب, مارمالاد سیب و کیوی, مارمالاد سیب درختی, مارمالاد سیب کاراملی


خواص به :

عقل را زیاد ، قلب ضعیف را نیرومند و معده را تمیز میکند بر نیروی دل می افزاید و ترسو را شجاع و فرزند را نیکو میکند و کسی که آن را بخورد خداوند تا چهل روز حکمت را به زبان او جاری میکند و همّ ( نگرانی ) را میبرد بخیل را بخشنده میکند و کسی که سه روز ناشتا آن را بخورد ذهنش صاف میشود و بر حلم و علم او می افزاید و از کید شیطان و لشکریان او حفظ مینماید.

اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط