طرز تهیه مارمالاد سیب کاراملی - آکابانو


مارمالاد, مارمالاد سیب, مارمالاد کاراملی,انواع مربا کمپوت مارمالادنکته‎ای برای منجمد کردن مارمالاد :

مدت زمان فریز نگاه داشتن مارمالاد :


تا 10 ماه مارمالاد میوه پس از مدتی در فریزر تغییر رنگ می‎دهد و تیره می‎شود.

مناسب برای : 96 نفر

هر نفر : 1 قاشق سوپ خوری

مقدار به دست آمده : 6 شیشه ی مربای نیم لیتری

زمان آماده‎سازی : 45 دقیقه

زمان پخت : 2 ساعت

زمان به عمل آمدن مارمالاد : 5 دقیقه


مواد لازم مارمالاد سیب کاراملی :
سیب

2 کیلو

100 گرم / 55 کالری

آب سیب

3 پیمانه

100 گرم / 38 کالری

شکر قهوه ای

1/2 و1 پیمانه

100 گرم / 362 کالری

شکر

1/2 پیمانه

100 گرم / 400 کالری

آب لیمو

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 26 کالری

پودر دارچین

1/2 قاشق چای‎خوری

100 گرم / 0 کالریروش تهیه مارمالاد سیب کاراملی :


*. سیب ها را به چهار قسمت برش زده، هسته ها و قسمت سفت وسط آن را خارج کنید. در یک قابلمه‎8 الی 10 لیتری گود سیب ها و آب سیب را ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید. پس از اینکه به جوش آمد بین 30 الی 35 دقیقه یا تا هنگامی که سیب‎ها پخته شوند، بگذارید تا بپزند.

*. مخلوط حاصل را با مخلوط کن یا دستی هم بزنید. هسته ها و پوست‎های باقی‎مانده را جدا نمایید. مقدار حاصله 7 و ½ لیوان خواهد بود که باید آن را به قابلمه برای ادامه‎ پخت برگردانید.شکر قهوه‎ای، آب لیمو، شکر و پودر دارچین را به آن افزوده و بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. پس از اینکه شروع به جوشیدن کرد، بگذارید برای 90 الی 105 دقیقه تا هنگامی که غلیظ شود بپزد.

*. مارمالاد سیب کاراملی داغ را در شیشه های مربای نیم لیتری بریزید و کمی از سر آن را خالی بگذارید. لبه‎ ظرف را تمیز کنید و در آن را با سرپوش محکم ببندید.شیشه‎های پر‎شده از مربا را در قابلمه‎ها‎یی که از قبل با آب جوش پر شده اند به مدت 5 دقیقه قرار دهید. پس از آن شیشه‎های مربا را از قابلمه بیرون آورده و بگذارید تا سرد شوند.هنگامی پخته شدن مارمالاد میوه به پایان می‎رسد که به اندازه ی کافی غلیظ شده باشد.

خواص سیب :


*. یکی از خواص سیب این است که در حفظ طراوت و شادابی پوست موثر است.با استفاده از سیب می توان ناراحتی های شایعی مانند خشکی پوست، ترک خوردگی پوست، رنگ پریدگی و بسیاری از بیماری های پوستی طولانی و مزمن را از بین برد یا نشانه های آن ها را کاهش داد.لازم به ذکر است که این قابلیت سیب به دلیل وجود ریبوفلاوین (ویتامین B2)، ویتامین C و A ، مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، کلسیم و پتاسیم می باشد.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام