مربای انار - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015632210730a.jpgمواد لازم مربای انار :آب انار

سه پیمانه و نیم

100 گرم / 44 کالری

دانه انار

یک پیمانه ( از یک انار بزرگ )

100 گرم / 60 کالری

شکر

سه پیمانه

100 گرم / 400 کالری

آب لیمو

به مقدار لازم

100 گرم / 26 کالری


طرز تهیه مربای انار :


*. ابتدا برای تست نهایی مربا، یک بشقاب را در جای خنکی قرار دهید.یک انار را دانه کنید و آب بقیه را بگیرید. در این قسمت برای اینکه آب انار تلخ نشود می توانید از روش زیر استفاده کنید.در سینک، کاسه بزرگی بگذارید، انار را به دو نیم کرده، بخش بریده شده را رو به کف کاسه بگیرید.


*. درحالیکه با یک دست نیمی از انار را گرفته و فشار می دهید، با انگشتان دست دیگر دانه های انار را به سمت داخل تا آن جا که می توانید فشار دهید و آب آن را درآورید.در ظرف بزرگی آب انار و شکر را با هم ترکیب کرده، روی حرارت متوسط قرار دهید، و به مدت 30 دقیقه آن ها را بجوشانید.


*. دانه های انار و آب لیمو را به ظرف اضافه کنید و 30 دقیقه دیگر آن ها را بپزید.برای اینکه مقدار غلظت مربا را بفهمید، با استفاده از یک قاشق، یک قطره از مربا را روی ظرف سرد شده بچکانید و ظرف را سرازیر کنید اگر به سختی روان شد مربای شما آماده است.مربا را در ظرف استریل شده بریزید درب آن را ببندید و آن را در جای تاریک و خنک قرار دهید.


خواص انار :


*. سرماخوردگی - تقویت نیروی جنسی - گرفتگی صدا - تقویت روده ها - تقویت معده - تقویت ریه - حساسیت - وجود خون در ادرار - مسمومیت - استسقاء - درد گوش - التهاب معده - اسکوربیت - آب ریزش چشم - خون ریزی رحم - خارش پوست - تقویت لثه - تصفیه خون - کم خونی


اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام