چند نکته خوب در آشپزی - آکابانو

 
آشپزی فعالیت هنرگونه ای است و عملی که بعضی آن را لذت بخش و آرامش بخش می دانند و برخی ها نیز تحمل آن را ندارند و از آشپزی و آشپزخانه گریزانند. اما به هر حال گرسنگی چیزی نیست که بتوان از آن چشم پوشید یا به زمان و مکان دیگری موکولش کرد. اگر در هر خانه دست کم یک نفر این امر خطیر را برعهده نگیرد افراد خانواده مجبورند هر روز غذاهای خوشمزه اما بی خاصیت و در بعضی موارد مضر بیرون را مزمزه کنند. آشپزهای حرفه ای در طول سالیان نکات ریز و مفید بسیاری را در مورد روش های مختلف آماده سازی، طبخ و نگهداری مواد غذایی گوناگون درمی یابند بنابراین راهنمایی های زیر بیشتر به کار مبتدی ترها می آید.


 پخت حبوبات:

 هنگام پخت لوبیاها و حبوبات دیگر هر افزودنی، مانند مواد اسیدی مثل آب لیمو، سرکه، گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی را که در اواخر پخت اضافه کنید باعث می شود وانرود و شکل خود را حفظ کنند. اما باید مراقب باشید این کار پیش از نرم شدن حبوبات انجام نشود چون در غیر این صورت فرآیند پخت بیشتر طول خواهد کشید.
▪ برشته کردن گوشت: به تعداد لازم پیاز پوست بگیرید و ورقه ورقه کنید و کف تابه را که قبلاً چرب کرده اید با آن بپوشانید. سپس ورقه گوشت استیک را روی آن بگذارید. با این روش برشته کردن، گوشت با کف ماهیتابه تماس پیدا نمی کند و بیشترین مقدار چربی از گوشت خارج می شود. البته کسانی که معذوریتی ندارند، می توانند پیاز سرخ شده و طعم گرفته را نوش جان کنند.


بخارپز کردن سبزیجات:

 اگر بخارپز ندارید، اصلاً نگران نباشید. برای بخارپز کردن سبزیجات فقط به یک قابلمه یا ماهیتابه بزرگ دردار احتیاج دارید. کلید بخار پز کردن مطلوب بریدن سبزیجات و صیفی جات به قطعات یک اندازه است. اگر این کار را به دقت انجام دهید همه سبزیجات در یک زمان پخته می شوند. برای این کار سبزیجات را به قطعات مساوی ببرید و با کمی آب در ظرف بگذارید مثلاً اگر می خواهید یک گل کلم را بخارپز کنید ۴ یا ۵ قاشق غذاخوری آب کافی است.
ظرف را روی شعله متوسط یا متوسط رو به زیاد بگذارید تا آب ته ظرف به آرامی به جوش بیاید. بعد در ظرف را بگذارید تابخار درون ظرف جمع شود. هرازگاهی سری به ظرف بزنید تا آب آن تمام نشود و اگر لازم شد کمی آب اضافه کنید. وقتی چنگال به راحتی در قطعات سبزی و صیفی فرو برود کار پخت تمام شده است. نگذارید پخت آنقدر ادامه پیدا کند که سبزیجات له شوند.

لايک انتشار در تلگرام