ترفندهایی برای خلاص شدن از بوی بد ماهی - آکابانو

ماهی, بوی ماهی, راه های از بین بردن بوی ماهی
اگر شما هم جزو افرادی هستید که با بوی ماهی مشکل زیادی دارید ، چند راه حل ساده در این نوشتار کوتاه را برای از بین بردن بوی بد ماهی امتحان کنید.

افراد زیادی از پخت غذاهای دریایی حذر می#8204;کنند چون معتقدند بوی بدی می#8204;دهد و نمی#8204;توانند تحمل کنند. به همین دلیل از خواصی که این نوع غذا#8204;ها دارند خود را محروم می#8204;کنند. اگر شما هم جزو این افرادید، چند راه حل ساده در این نوشتار کوتاه را برای از بین بردن بوی بد ماهی امتحان کنید.

1 - اگر بعد از شستن و قطعه کردن ماهی بوی ماهی روی چاقو، تخته یا ظرف#8204;های شما باقی ماند، می#8204;توانید با کمک محلول خردل زرد و آب این بو را از روی ظرف#8204;ها پاک کنید.

2 - برای از بین رفتن بوی ماهی از سینک ظرفشویی کافی است یک استکان سرکه را درون یک لیوان آب بریزید و محلول را روی سینک اسپری کنید. سپس آن را با کمک سیم ظرفشویی خوب بشویید.

3 - طعم دار کردن ماهی با کمک سبزی#8204;های معطر و خوشبو یا استفاده از ادویه و پودرهای سوخاری معطر می#8204;تواند تاثیر زیادی در از بین رفتن بوی ماهی هنگام طبخ داشته باشد و گوشت آن را ترد و لطیف کند.

4 - در صورتی کــه کــف آشپزخانه#8204;تان سرامیک است و امکان تمیز کردن آن وجود دارد می#8204;توانید سرکه را درون افشانه ریخته و آن را در طول پوست کندن یا پختن ماهی در هوا اسپری کنید.

5 - یکی دیگر از روش#8204;های از بین بردن بوی ماهی در فضای آشپزخانه و خانه، استفاده از اسانس وانیل یا اکالیپتوس است. می#8204;توانید اسانس این گیاهان را روی یک دستمال اسپری کنید و آن را روی میز آشپزخانه یا پیشخوان قرار دهید.

6 - در صورتی که بوی ماهی در فضای خانه#8204;تان پیچیده بهتر است یک لیوان سرکه را روی میز آشپزخانه بگذارید تا بوی بد را به خود جذب کند.منبع : sara.jamejamonline.ir

گردآوری آشپزی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

عکسهاي مرتبط