نکته هایی مهم در پخت ماهی - آکابانو

<a style='color:#000' title='نکات آشپزی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/nokat-ashpazi/'>نکات آشپزی</a> و نکات آموزنده در خانه داری,ماهی, پخت ماهی, نکته هایی مهم در پخت ماهی
ماهی از غذاهایی است که در شب سال نو سرو می شود. برای پختن و پاک کردن ماهی نکته های ظریفی وجود دارد که در این مقاله برای تان گردآوری کرده ایم.

ماهی یکی از مفیدترین مواد غذایی است که متاسفانه در ایران میزان مصرف آن پایین تر از بسیاری از کشورهای جهان است.
بسیاری از مردم از تمیز کردن یا بوی ماهی فراری هستند و به همین دلیل هم کمتر آن را در سبد غذایی#8204;شان قرار می#8204;دهند. اما برای همه دردسرهای ماهی راه حل هایی وجود دارد که می#8204;تواند به شما کمک کند بیشتر ماهی بخورید.

فرار ماهی
برای اینکه ماهی هنگام تمیز کردن از دست شما سُر نخورد، کمی نمک روی تخته ای که زیر ماهی گذاشته#8204;اید بپاشید و بعد ماهی را روی آن قرار دهید. ماهی به نمک می#8204;چسبد و بدون آنکه بلغزد، می#8204;توانید آن را پاک کنید.

پخش شدن پولک ماهی
برای پیشگیری از پخش شدن پولک ها به هنگام پاک کردن ماهی، آن را درون ظرف بزرگ و پر آبی قرار دهید و فلس ها را داخل آب، از بدن ماهی جدا کنید.

از بین بردن بوی ماهی
برای از بین بردن بوی ماهی از دست، دست#8204;های خود را با محلول سرکه و آب یا آب و نمک بشویید.

جلوگیری از متلاشی شدن ماهی
اگر جزو کسانی هستید که ماهی آب پز می#8204;خورید، ولی با این مشکل روبرو هستید که ماهی به هنگام پختن در آب متلاشی می#8204;شود، برای جلوگیری از این کار، کمی سرکه در آب جوش بریزید و ماهی را در آن بپزید.

شیر و ماهی
هیچ وقت برای ذوب کردن یخ ماهی آن را درون آب نگذارید. آن را درون شیر قرار دهید. شیر مزه یخ#8204;زدگی را از ماهی می#8204;گیرد و طعم دلپذیری به آن می#8204;دهد و همه فکر می#8204;کنند، ماهی کاملا تازه است.

تیغ ماهی
اگر تیغ ماهی در گلویتان گیر کرد، کمی سیب زمینی پخته یا تکه ای نان خمیر بخورید. برای کم کردن درد و ناراحتی ناشی از تیغ ماهی در گلو، یک لیمو ترش را از وسط به دو نیم کنید و بعد به آرامی آب لیمو را بمکید. این کار به نرم شدن تیغ ماهی کمک می#8204;کند و زود احساس راحتی می#8204;کنید.منبع : armandayli.ir

گردآوری آشپزی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام